„Nebyli jsme v jednoduché situaci. Ford Tranzit z osmdesátých let dosluhuje a do sedmimístného Volkswagenu Caddy nemůžeme uložit invalidní vozíky. Přitom je část našich obyvatel nepohyblivá," uvedl ředitel DSS Petr Kounovský. Se žádostí o pomoc se obrátil na jáchymovskou reklamní agenturu Kompakt, jejíž projekt Sociální vůz postiženým je proslulý po celé republice. „Už jsme předali 401 takových aut. Na Rokycansku jde o šesté a ty předešlé slouží ve Zvíkovci, Mirošově, Mýtě, Břasích i v rokycanské charitě," konstatoval ředitel západočeské pobočky Pavel Černý. Oslovil obecní a městské úřady, zemědělské společnosti, firmy atd. Nejen v našem okrese, ale také u sousedů na severním Plzeňsku nebo Berounsku.

I ve složité ekonomické situaci se podařilo prostředky nashromáždit. Podle svých možností přispělo přes sedmdesát subjektů. Z úřadu v našem regionu jmenujme Rokycany, Radnice, Bušovice, Osek, Liblín, Líšnou, Drahoňův Újezd, Týček, Sebečice, Březinu, Ostrovec-Lhotku a Zbiroh. Kromě nich jsme v dlouhém seznamu napočítali dvaatřicet soukromých firem. Prosbu vyslyšeli vnímaví lidé z Volduch, Kladrub, Zbiroha, Všenic, Radnic i odjinud. „Jedinou zpětnou vazbou je reklamní plocha na pestře označeném vozidle, které bude jezdit po západních Čechách, v jiných krajích a možná se podívá také do zahraničí. Mnohem příjemnější musí být ale pro sponzory pocit, že získají uznání obyvatel liblínského zařízení a veřejnosti," dodal Černý.

Významně se na investici podílel Plzeňský kraj. Radní Zdeněk Honz si nenechal předání auta ujít a v krátkém proslovu popřál Liblínským tisíce bezpečně ujetých kilometrů.