VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Lidé se bouří proti stavu ulice B. Němcové

Rokycany– Řidičským testem, který musí automobilisté vRokycanech skládat, je průjezd ulice Boženy Němcové. Nespokojeni jsou iti, kteří vmístě bydlí. Orekonstrukci ulice se už uvažuje dlouho, ale nějak stále nejsou peníze.

6.11.2009
SDÍLEJ:

Rokycanská ulice B. Němcové je v hrozném stavu. Obyvatelé města už sepsali petici.Foto: DENÍK/ Gabriela Karníková

„Vždyť už je to ostuda. Pořád se jen o tom na radnici mluví a řidiči nadávají. Jet Boženou Němcovou je o uražení kola,“ hartusil Pavel Musil. „Silničáři sice občas nejhorší díry zacpou, ale to nepomůže. Za chvíli je to stejné. Víte, kolik tam projede jen kamionů, vždyť je to hlavní tah. Chce to už konečně pořádnou opravu,“ míní i Zdeněk Malý.

Naději pro tuto záležitosti by mohlo přinést rozhodování, o jehož výsledku má být město zpraveno v úterý. Pro vedení města je to jako na objednávku. Tento týden totiž obdrželo petici podepsanou osmi desítkami lidí. Mimo jiné se v ní píše: „Silniční provoz v této ulici je velmi vysoký a počet vozidel, zejména v době špiček, je takový, že dochází k jejich hromadění, a to i ve dvou řadách.“

Pisatelé si stěžují i na velmi špatný stav komunikace. „Na mnoha místech je vozovka propadlá a při projíždění, zejména prázdných nákladních vozidel a kamionů, je takový hluk, že se otřásají okna v okolních domech, a to i ve večerních hodinách,“ poukazuje třeba coby mluvčí skupiny nespokojených Karel Štochl. Problém je podle nich v lokalitě i s kanalizací. Při delších deštích nestačí řad vodu odvádět, ta pak zpětně vniká do sklepů některých domů.

“Ulice Boženy Němcové je několik let v seznamu priorit odboru rozvoje města, a to mimo pořadí. Důvodem je mimořádná nákladnost akce, zhruba za 60 milionů. Situaci komplikuje i nutná součinnost s Vodohospodářským sdružením Rokycanska,“ sdělil starosta města Jan Baloun.

Současně s úpravou povrchu je totiž třeba provést i výměnu potrubí. „Prostředky na rekonstrukci si ale Vodohospodářské sdružení musí půjčit, nebo mu je bude třeba věnovat,“ vysvětlil starosta.

Letos se městu naskytla možnost žádat na rekonstrukci ulice o dotaci z regionálního operačního programu a Rokycany jí využily. „Požádali jsme o 25 milionů. Výsledek budeme znát příští úterý. Pokud město dotaci dostane, začneme s rekonstrukcí příští rok. Jestli náš záměr ale nevyjde, osobně nevidím zahájení prací z finčních důvodů jako reálné. Všechno však záleží na rozhodnutí zastupitelstva města při schvalování rozpočtu na příští rok,“ dodal starosta Baloun.  

Pro příští rok město počítá s příjmy nanejvýše stejnými jako letos, o žádných velkých investičních akcích se proto neuvažuje.

Autor: Božena Šopejstalová

6.11.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

PŘÍMO V PROSTORÁCH Probační a mediační služby Rokycany její vedoucí Zdeňka Blažková zodpovídala dotazy studentů Gymnázia a Střední odborné školy Rokycany.

Gymnazisté se vydali za odborníky z mediační služby

Roman Hubník.

Hubník: Škoda první půle

Karolína Kapounová půjde poprvé k volební urně

Příkosice – V červnu bylo Karolíně Kapounové z Příkosic osmnáct let. Letos poprvé půjde k volbám. Osud republiky jí není lhostejný.

Desetičlenná komise velela Mýtu

Mýto - Bezmála dvanáct set oprávněných obyvatel mohlo odevzdat svůj hlas v Mýtě.

Raková jede do Mýta, Radnice do Strašic

Rokycansko – Fotbalisté se posunuli do podzimního finiše.

Nemocnice hledá šéfa představenstva

Rokycany – Rada Plzeňského kraje schválila vypsání výběrového řízení na obsazení předsedy představenstva společnosti Rokycanská nemocnice, a. s.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení