Ekumenická bohoslužba na památku obětí dopravních nehod se v neděli za přítomnosti necelé dvacítky pozůstalých konala v první české dálniční kapli na odpočívadle dálnice D5 poblíž jihoplzeňských Šlovic. Byla to příležitost vzpomenout na ty, jejichž život vyhasl na našich silnicích a dálnicích.

Jejich příbuzní měli příležitost za ně zapálit svíčku a zapsat jejich jména do putovní knihy Českého sdružení obětí dopravních nehod. Tu za sdružení přivezl Pavel Jedlička z Cheznovic na Rokycansku. Také on ztratil při autonehodě své blízké, dceru, vnučku a její babičku z druhé strany dceřiny rodiny. I když říká, že s takovou ztrátou se člověk nikdy nevyrovná, snaží se nyní alespoň částečně pomáhat těm pozůstalým, které stihl podobný osud. Důležité je totiž s nimi rozmlouvat a také je někam nasměrovat, protože lidé, kteří takovou tragédii nezažili, ji nemohou zcela pochopit.

Na bohoslužbu přijel například i Miloslav Puchta z Javorné na Šumavě. I když jindy kostely a bohoslužby moc nenavštěvuje, v neděli chtěl zavzpomínat na svého bratrance a kamaráda.

Dálniční kapli je možné navštívit i mimo podobné bohoslužby. Je určena lidem na cestách, kteří si chtějí odpočinout, pomodlit se a nabrat síly na další cestu. Klíč si mohou vyzvednout na sousední benzinové pumpě. Mnoho lidí o něj ale nežádá. Za rok (dobu, co je zde umístěn) si jej vypůjčilo jen asi padesát lidí.