ZVÍKOVEC - Maminky, babičky a prababičky jsou zvány na sváteční posezení při kávě a moučníku v neděli 12. května od 16 hodin do sálu nad hasičárnou. Během setkání se koná soutěž o Nejlepší zvíkovecký štrůdl a organizátoři uvítají výměnu receptů.

LÍŠNÁ - Hektické jsou volné dny v Líšné! sobota od 14 hodin patří májovníkům, kteří po převzetí klíče od obce zatancují Českou besedu, obejdou stavení a vrátí se do restaurace Na návsi k posezení s živou muzikou.

V neděli od 14 hodin si dají dostaveníčko maminky. V sále hostince je pro ně přichystaný kulturní program i občerstvení.

CEKOV - Hasiči z mýtského okrsku absolvují v sobotu 11. května od devíti hodin postupový závod. Dráhy jsou instalované pod chatami za Cekovem.

SKOMELNO - Spolek Babinec pod záštitou úřadu ve Skomelně pořádá v sobotu 11. května Jartní bleší trh. Dějištěm bude sokolovna, kde lze mezi 9. a 12. hodinou prodat, nakoupit nbo vyměnit zboží všeho druhu. Od věcí pro děti přes nářadí, nábytek, pěstitelskou produkci, domácí spotřebiče, atd.

ZBIROH - Den s hasiči pořádají v sobotu 11. května od 13 hodin členové SDH Zbiroh. Ve zbrojnici nebudou chybět ukázky vyxprošťování osob z havarovaných vozidel, likvidace požáru, slaňování, pochlubí se ti nejmenší, atd. Občerstvení je pro návštěvníky zajištěné.