LÍŠNÁ - Sobotní odpoledne patří májovníkům. Před sídlem úřadu převezmou ve 14 hodin klíč od obce a zamíří na náves před hostinec. Děti tam zatančí staročeskou Besedu a následuje posezení s hudbou. V neděli od čtrnácti hodin jsou zvané maminky k oslavě Dne matek. S občerstvením, hudbou a v 16 hodin účastnice vystřídají nedávno narození obyvatelé Líšné při vítání nových občánků.

TÝČEK - Členové spolku My z Týčka ve spolupráci s představiteli obce pořádají v sobotu 13. května III. ročník Týčského pochodu. Se startem mezi 7. a 11. hodinou od koupaliště a trasami 10 nebo 20 kilometrů. Návrat je plánovaný do 17 hodin a pro každého turistu bude přichystaný pamětní list i drobné občerstvení.

Otevření lesní studánky J. V. Sládka  je spojené se symbolickým vítáním jara
V sobotu se za Zbirohem otevře studánka J. V. Sládka

STRAŠICE - Na výšlap v délce sedmi kilometrů se chystají v sobotu po poledni také patrioti Strašic. Sraz je ve 13 hodin u stánku na Tankovce a cílem jsou vrchy Ostrý i Bambule. Finále se odehraje U Andělů.

TĚŠKOV - Představitelé Těškova pořádají v sobotu 13. května od 10 hodin sportovní dopoledne pro ženy. Něžné pohlaví bude cvičit v tělocvičně úřadu s lektorkou Míšou, a to 90 minut. Účastnice si přinesou podložky, ručníky a 120 korun.