V pátek večer členové SDH pořádali hasičské posezení a v útulné restauraci Pod Vršíčkem a židle nestačily „Měli jsme trošku obavy o návštěvnost, ale je to skvělé,“ mnul si ruce opálený pokladník Jindřich Brož. Vrátil se totiž z Egypta a okamžitě se zapojil do příprav.

Organizátoři nabídli příchozím i tombolu a dvojice muzikantů pod názvem Plzeňský expres V+V (v sobotu mimochodem zahraje v Klabavě) neměla nárok na odpočinek. „V Litohlavech jsem se narodila a nedám na ně dopustit. Atmosféra je úžasná,“ nechala se slyšet Vlasta Karlová z Rokycan.

Litohlavští už v prosinci pozvali děti na mikulášskou nadílku. Leden patřil sněmování pětadvaceti registrovaných členů a hektické bude rovněž dění v následujících dnech i týdnech. V neděli se Pod Vršíčkem koná oslava Dne žen a na pátek 12. 3. jsou večer zvány masky. Hned v neděli 14. března se karneval týká benjamínků a začíná ve čtrnáct hodin.

„Plánů máme hodně. Myslíme přitom i na seniory, kteří by u nás mohli najít zázemí pro společná posezení,“ zdůraznila Zdeňka Ulrichová. Restauraci má v nájmu od 15. ledna a místním se prostředí viditelně zamlouvá. „Dbáme na čistotu a přívětivý vztah k hostům. Teď jsme třeba instalovali indický nábytek z teakového dřeva. Byli jsme pro něj až v Brandýse nad Labem. A ohlas má i slivovice s příchutí borůvek,“ pochlubila se Ulrichová.