„Hry se konají pravidelně ve čtyřletém cyklu. Podobně jako olympiády a paralympijské pokračování," uvádí maminka Adriana Rothová Sailerová. Bude dceru, registrovanou v AK Škoda Plzeň, doprovázet a fandit jí při reprezentaci České republiky v běhu na 100 a 200 m. Současně je všestranná sportovkyně přihlášena i na tenisový turnaj.

Magdalenka, ale pro všechny přátele spíše Madlenka, měla v loňské sezoně pauzu po úrazu na lyžích a následné operaci kolene. Teď se vrací zpět a chce navázat na předchozí úspěchy: v roce 2021 získala na MS v polské Bydgošti titul mistryně světa ve skoku dalekém a dvě stříbrné medaile z běhu na 100 metrů i atletického triatlonu (specifická disciplína pro kategorii II2- 100m, skok daleký, vrh koulí). V témže roce získala v italské Ferraře titul mistryně Evropy v tenisu ( singl, doble mix) a 3. místo v atletickém triatlonu. V běhu na 100 m se dostala do finálové skupiny a skončila na 4. místě.

Všestranná sportovkyně se stává součástí unikátního projektu v centru New Yorku
Madlenka ze Svojkovic zazáří dnes na Times Square

Kromě atletiky a tenisu se sportovci ve Vichy utkají i v cyklistice, jezdectví, futsalu, házené, judu, karate, plavání, taekwondu a stolním tenisu. Společně s Madlenkou odjíždí na Global Games 2023 dalších osm českých vyslanců.