HOLOUBKOV - Kulturní výbor obce zve ve čtvrtek 16. května na přednášku cestovatele Ondřeje Macky s obrázky o cestě z Porta do Santiaga de Compostela. Vyprávění s názvem CAMINO PORTUGAL se koná od 18 hodin v základní škole.

ROKYCANY - Májový jarmark se v pátek 17. května uskuteční na rokycanském Masarykově náměstí. Pod křídly Krásného krámku a s nabídkou regionálních výrobků (letničky, sazenice a bylinky, keramika, šperky, papírový pedig, softshelové oblečení, domácí sirupy a marmelády, ceremoniální kakao, ručně malované sklo a další…). Zajištěné je občerstvení, májová soutěž, tvořivé dílničky i pouliční umělkyně.

ZBIROH - Pátek 17. 5. od 19 hodin patří v areálu zámku nad městem další z květnových prohlídek. Návštěvníci se vydají po stopách Karla IV. a speciální okruh se týká královských komnat i gotických prostor hradu. Zájemci se musí hlásit předem: pokladna@zbiroh.com nebo telefon 602 527 632.

SKOŘICE - Za ptáky na Kolvín je název sobotního výšlapu milovníků přírody. Sejdou se už v sedm hodin na parkovišti za Skořicemi a doporučenou výbavou je dalekohled. Přihlášky: e.mail: jana.fischerova@nature.cz, telefon 731 682 307.

ROKYCANY - Divizní fotbalisté FC Rokycany absolvují atraktivní krajské derby s SK Klatovy v sobotu 18. května. Výkop je netradičně už dopoledne, a to v 10.30 hodin!