Vždy čtyři hráči u stolu soupeřili, kdo z nich má nejlepší paměť. Nejšikovnější postoupil do bojů o přední příčky. „Je to tu fajn. Jsme rádi, že je nějaká soutěž, i když je zima,“ shodli se malí hasiči. Přesto se už nemohou dočkat, až vyběhnou soutěžit ven. Příležitost budou mít v Kařezu 28. dubna, kdy je čeká noční branný závod.

SOUTĚŽ V PEXESU mladí hasiči ocenili. Už se ale těší, až bude teplo. První velká soutěž venku je čeká na konci dubna.

Z nejmenších dětí měl v sobotu největšího pamatováka Michal Kasík z Cheznovic. Druhá byla domácí hasička Gita Dlouhá a třetí Michal Šimůnek z Mirošova. Mezi nejmladšími žáky zvítězil Václav Němeček z Oseka. Za ním skončila dobřívská Rozálie Sovová a třetí Lucie Vaníková z Volduch. Mezi staršími žáky vybral nejvíc stejných obrázků Vojtěch Seč z Hrádku. Za ním skončila Leona Houšková z Volduch a třetí Matěj Judl z SDH Dobřív.

Na malé hasiče čekaly i zkoušky z uzlování. Šest druhů uzlů z přípravky nejrychleji uvázal tým hasičů z Volduch, pak Mirošov a na třetím místě skončil Osek. Mezi jednotlivci opět zazářila Gita Dlouhá z Týčku. Uzlovací boj v kategorii mladších žáků vyhrál sbor Týčku, druhý je Osek a třetí Cheznovice. Z jednotlivců nejlépe motal mirošovský Tadeáš Čech. Na bedně v kategorii starších dětí skončily Volduchy, Mirošov a Osek. Nejvíce se uzlování dařilo Anetě Mudrové z Cheznovic.

SOUTĚŽ V PEXESU mladí hasiči ocenili. Už se ale těší, až bude teplo. První velká soutěž venku je čeká na konci dubna.

Organizace soutěže se ujal náměstek starosty okresního sdružení hasičů Miloš Svoboda a odborná rada mládeže OSH. S přípravou pomohl SDH Týček. „Dík patří obci za bezplatné poskytnutí sálu a vedoucím kolektivů, kteří nám vychovávají nástupce,“ dodal starosta OSH Miroslav Frost.