Pro svého hosta, upoutaného na invalidní vozík, si kluci i pár hokejistek z řad něžného pohlaví připravili množství dárků: „V první řadě to byly vybílené kasičky s pečlivě naspořenými penězi. Ale nechyběly ani vlastnoruční obrázky nebo pozornosti ve formě puku nebo hokejky,“ prozradila Tomášova manželka Soňa.

Zápas včetně předání dárků se neobešel bez emotivních prožitků. Ústřední postavou byl pochopitelně Kubík v doprovodu rodičů Radky a Tomáše, bratrance Daníka (obouvá také brusle) i desítek kamarádů. Hodnotil utkání rodičů a jejich ratolestí, vyzkoušel si led včetně regulérního gólu a podíval se do kabiny.

Dnes třináctiletý Jakub vykoukl na svět se sestrou Eliškou. Jenže předčasně a od narození musel nepřetržitě absolvovat Vojtovu metodu. Až ve třech letech lékaři odhalili CDG syndrom, vznikající z několika vzácných dědičných metabolických poruch. Glykosylace různých tkáňových proteinů nebo tuků je v tomto případě nedostatečná či defektní. Přesto se Kubík nevzdává. Cvičí, rehabilituje a za pomoci maminky nebo tatínka ujde pár metrů. Minulý rok zvládl operaci obou kotníků se srovnáním šroubů. Pokud jde o vzdělávání, navštěvuje školu v rokycanské Čechově ulici a dokáže už číst i psát. Doma ho pak baví sledování hokeje, fotbalu, motoristických závodů i hry na počítači. Kromě toho miluje youtubera Fiziho a je přesvědčen, že nepříznivý osud jednou porazí!

Pokud vás příběh malého bojovníka zaujal, zde je jeho transparentní účet: 212926956/0600.