Zázemím se staly kurty pod strojírnou Jaroslava Tyce. Hned v úterý odpoledne tam zamířil Radek Štěpánek. Ikona bílého sportu dorazila na pozvání majitele areálu, který se s bývalým reprezentantem setkal v dalekém Kazachstánu. „Byl jsem tam jako člen mise ministerstva průmyslu a právě se hrál Davis Cup,“ oprášil Tyc vzpomínky.

Pro hosta měl přichystaný tříhodinový pobyt na dvorci, což si Štěpánek viditelně užíval. Nejprve se věnoval talentovaným klukům i děvčátkům při volejích, smečích i mezihře. Vždy dokázal svěřence usměrnit a poradit jim, kam údery směrovat.

„Po rozlučce jsem si užíval rodinu a věnoval se koníčkům. Teď si ale jdu zase zahrát tenis, zaběhat si i zacvičit,“ nezapomíná Radek na každodenní rytmus. V závěru jeho návštěvy ho čekala exhibiční čtyřhra. Nastupoval s trenérkou Helenou Vildovou a na opačné straně se objevil třeba mladý Petr Brož z Rokycan. Desítky fanoušků odměnily aktéry bouřlivým potleskem.

První ze tří letních soustředění nadějných tenistů má pevný scénář. Nástup v osm hodin, výběh do přírody a pak dopolední pobyt na dvorcích. „Účastníci využívají i třetí kurt. Vyrostl díky koronaviru, kdy byl najednou čas ho dokončit,“ usmíval se Tyc.

Oběd je zajištěn u Petra Cafourka na fotbalovém stadionu a poté všichni míří zpět na antuku. Vrcholem dne je koupání v sousedním krytém bazénu, a to už rodiče vyhlížejí své potomky. „Preferujeme, aby si zkušenější hodně zahráli mezi sebou. Menším vštěpujeme základní návyky,“ doplnila poznatky trenérka Vildová.

Do konce prázdnin se uskuteční dva obdobné kurzy a navíc jsou tu dojednané tréninky čtyřiceti mladých tenistů z Prahy.