Za obdobím pěti let od minulé okresní konference se ohlédli zástupci 356 včelařů na Rokycansku. Jsou sdruženi ve 12 organizacích.

Sobotní jednání v centru okresního města nepostrádalo napětí. V Zeleném domě se hovořilo o konfliktních vztazích s Asociací profesionálních včelařů, jenže ani majitelé menšího počtu včelstev to nemají se svým mateřským svazem jednoduché. Na což v diskusi poukazovali a reagovat mohl ihned Jaroslav Hrabák v roli předsedy okresního svazu i místopředsedy Českého svazu včelařů: „O problémech s přihlašováním členů, počítačovou registrací a výběrem zkušeného organizačního pracovníka víme a průběžně je řešíme." Aby toho nebylo málo, potýkají se nadšenci s úhynem včelstev. Nákaza se během zimy postarala o zhruba dvacetiprocentní redukci a ještě hůř jsou na tom kolegové ze středních Čech nebo Horažďovicka.

Příjemnější částí rokování bylo ocenění zasloužilých včelařů. Byl mezi nimi jednatel Petříček, který funkci vykonává už 25 let, dále místopředseda Milan Desort i další zarputilci.