Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Malí znalci angličtiny včera lovili mamuty na Stráni

Rokycany - Hodně zajímavou a netradiční náplň tábora a to doslova, vymysleli pro děti organizátoři letošního příměstského tábora s výukou angličtiny.

5.8.2014
SDÍLEJ:

PRVNÍ MAMUT, kterého děti ulovily, byl ten na hřišti za ZŠ TGM v Rokycanech. Po obědě si tam včera daly desetiminutovou přestávku před cestou za město. Tam se chystaly k budování pravěkých chýší!Foto: Deník/Martin Spal

„Obsah letošního zaměření je jednoduchý a výstižný, totiž pravěk. Tedy jeho odpolední zábavná část. V dopoledních hodinách se děti učí anglicky. Až po obědě přijde čas na zábavu," prozradila vedoucí a organizátorka tábora Petra Ivasienková ze Vzdělávacího a překladatelského centra v Rokycanech.

Připravený program je opravdu ´výživný´. Včera se všichni v kolektivu spíše seznamovali a odpoledne vyrazili společně pod Stráň, kde hledali vhodné místo pro přežití, stavěli si pravěkou chýši a dokonce se snažili ulovit si něco k snědku- mamuta!

„Na co se z celého týdne těším nejvíc? Na všechny ty úkoly. Jak z angličtiny, tak na ty, co nás čekají odpoledne. Třeba budeme dělat oheň a hlavně vyrábět šperky," prozradila sedmiletá Nikolka Procházková z Rokycan, která si ve výrobě natolik věří, že se chystá vzít si parádu i po prázdninách do školy.

Dnešní den bude pro děti horký, nejen co se týče počasí. V plánu je totiž ohnivý den. V něm se naučí stavět hned tři typy ohnišť, vyrábět šperky a na závěr přijde slavnost ohňů. Do druhé poloviny týdne se kolektiv přehoupne výletem po železnici. Pojedou do pravěké jeskyně, kde budou malovat na skály a kameny nebo vyrábět zbraně. Nebude chybět opékání uzenin.

Pravěkému životu, stopování zvěře, doplňování jídla a vody je vyhrazen čtvrtek a v posledním dni se děti utkají v soubojích. „Přežije jen nejsilnější, nejmrštnější. Budeme se tedy přetahovat, střílet, házet ´pravěkým´ kladivem. Za odměnu pak bude ryze novodobá odměna. Totiž závěrečné zmrzkování," prozradila Ivasienková.

Ta také doplnila letošní počet dětí, které se přihlásily: „S kolegyní Monikou máme na starosti třicet šest dětí od pěti do dvanácti let. Právě podle věku a zkušeností jsou také rozděleny do skupin. V těch se pak učí jak nové věci, tak si i zábavnou formou opakují školní učivo."

Autor: Martin Spal

5.8.2014 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Žáci z Mirošova a Dýšiné se včera setkali na dětském dopravním hřišti.
14

FOTO: Doprava láká

K VEČERNÍMU TRÉNINKU  v Lucernu nastoupil s krytem na obličeji i David Limberský, podle slov trenéra Pavla Vrby však k utkání nominován nebude.

Nebude to jednoduché, míní kouč Vrba

Naši prvňáci ze Základní školy ulice Míru

Rokycansko - Představujeme prvňáčky z Rokycanska 

Opustili nás

Rokycansko - V minulém týdnu nás opustili další občané

Michaela Janová napekla Zemanovi švestkové koláče

Břasy – Pro dnešní příjezd hlavy státu do Břas je vše nachystáno. Miloše Zemana přivítají odpoledne v letošní Vesnici roku Plzeňského kraje švestkovými koláči, přelitými mákem.

Kuželkáři zvládli drama s Interem

Rokycany – Kuželkářská interliga je o šesti elitních českých týmech mužů a stejném počtu mužstev ze Slovenska. Ti nejlepší z obou států se stávají mistry svých zemí. V Jiráskově ulici se v sobotu potkali obhájci titulů z uplynulé sezony.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení