Štafeta jedenácti plavců s věkovým průměrem pouhých jedenáct let, dokázala nepřetržitě plavat 24 hodin plaveckým způsobem kraul.
Nejmladší skupina českých plavců tak dokázala za zmíněný čas uplavat tímto plaveckým způsobem 57 kilometrů a 700 metrů. Aktéři z Rokycan a okolí dosáhli v pořadí pátý nejlepší tuzemský výkon za uplynulé tři roky! Zapsali se tak do České knihy rekordů a kuriozit a o úspěšné akci budou také informováni zástupci Guinnessovy knihy světových rekordů. Posoudí, zda se nejedná také o rekord světový.

Vytrvalostní akce se zúčastnili výhradně plavci, kteří nikdy nebyli a nejsou členy žádného oddílu a plavání se tak nevěnují závodně, ale pouze rekreačně na čistě amatérské úrovni. O to je jejich dosažený výsledek obdivuhodnější.

Dosud vytvořila nejmladší skupina Českých plavců z plavecké školy Jiřího Řezáče pět rekordů v extrémním plavání. Jmenovitě se jedná o: 24hodinové štafety plavané delfínem, znakem, kraulem, polohovým způsobem a štafetu plavanou libovolnými plaveckými způsoby.

Mladí plavci jsou jediní plavci v České republice, kteří se úspěšně věnují extrémně vytrvalostnímu plavání ve kterém se mohou pochlubit stoprocentní úspěšností. Rovnice je jednoduchá: pět soutěží = pět rekordních výkonů! Příští rok si aktéři troufají na další skvělý výsledek.

Účastníci štafety zároveň děkují vedení plaveckého bazénu SK Radbuza Plzeň za to, že pomohlo plavcům vytvořit ideální podmínky pro vytvoření tuzemského rekordu. Poděkování patří rovněž doktorce Václavě Hronové za pod– poru akce a za zajištění lékařského dozoru při štafetě.