„Já jsem na tuhle barvu citlivý, ale dokončení takové investice pochopitelně vítám,“ konstatoval poslanec parlamentu Vladislav Vilímec (ODS) s myšlenkou na výsledky nedávných krajských voleb. Do oranžova je kromě sociální demokracie ovšem laděn i tuzemský energetický gigant, který přispěl částkou 1,6 milionu korun. Krajský úřad přidal sedm set tisíc a město Radnice sáhlo do kasy pro zbývajících 1,3 milionu.

„Doufám, že už nám teď maminky malých dětí přestanou vyčítat, že myslíme spíše na seniory. Vím, že sepisovaly petici, ale plocha pro nejmenší se šesti herními prvky je snad dostatečným předvánočním dárkem,“ zdůraznil při slavnostním zprovoznění starosta Josef Pašek.

Kluci a děvčata od čtyř do patnácti let mohou využívat dvacetimetrovou lanovou dráhu, prolézací šestihran, skluzavku, vahadlo nebo pérový automobil.

Pokud jde o hřiště s umělým povrchem III. generace, má rozměry 44 x 26 metrů. Prioritu zde má mít mládež. Nejen ta fotbalová, ale třeba i školáci a zváni jsou i obyvatelé mikroregionu z okolních míst. Díky osvětlení může být areál využit i večer a na provoz bude dohlížet správce. Premiérové zápasy tu absolvovala fotbalová přípravka a představili se i florbalisté místní Cobry. Navíc tu lze hrát nohejbal nebo tenis.

„Nadaci ČEZ jsme založili před šesti lety s cílem zastřešit dárcovskou činnost. Prioritou je podpora dětí a mládeže,“ uvedl šéf zákaznických služeb Igor Šmucr.

Zprovoznění si nenechaly ujít desítky obyvatel Radnic. „Snad to teď půjde s tou naší kopanou k lepšímu,“ nechali se slyšet dlouholetí fanoušci Sokola, jimž se pobyt dospělých v okresním přeboru (i když po podzimu na 2. místě) moc nezamlouvá.