Pánové z oboru automatizační technika si už polohlasem vyměňovali poznatky. Někteří ale ještě čekali na odpolední „směnu“ před komisí.

Petr Aubrecht mínil, že maturita není nic lehkého a že při ústním zkoušení vždy hodně záleží na otázce. „Nejtěžší pro mě asi byl český jazyk, tam v literární části nejde o logiku, všechno se člověk musí naučit zpaměti. To už je lepší matematika, na tu jdu za chvíli,“ mínil.

V době, kdy jsme si povídali, tři předměty, a sice měření, automatizaci a český jazyk, už zvládl i Tomáš Hahner. „Nedá se říct, že bych se na některý z předmětů těšil víc. Čeština a měření zatím šly, z automatizace mi ale los moc nepřál. Uvidíme, co matematika, určitě bude záležet na štěstí,“ uvažoval.

„Já byl spokojený s češtinou, vytáhl jsem si dobrou otázku. Zatím vlastně všechny byly dobré, takže je to v pohodě a doufám, že i matematikou propluju bez problému,“ zapojil se do debaty Oliver Kost. Dodal, že v rámci maturity z rodného jazyka povídal o literatuře po roce 1945 a v měření to byly transformátory. „Bylo mi ale celkem jedno, co si v tomhle případě vytáhnu,“ podotkl.

Na horké židli se včera střídali i žáci oboru management drobného podnikání a služeb. Naposled v historii školy, která nově vsadila na ekonomické lyceum. „Učitelé jsou v pohodě, snaží se i pomáhat. Český a anglický jazyk mám za sebou. Lepší byla ale ta angličtina, měla jsem téma USA. Už je za mnou také účetnictví, kterého jsem se s češtinou obávala nejvíc, teď jdu na ekonomiku,“ dořekla rychle Lucie Heringová a šla losovat. Vytáhla si téma hospodářská politika a před přísnými zkoušejícími si vedla statečně.

„Před chvílí jsem maturanty zkoušela z účetnictví a zatím jsem docela spokojená, tak uvidíme. Ale stejně jako každý rok chci doufat v co nejlepší výsledek,“ informovala zástupkyně ředitele Milada Mužíková. Doplnila, že z oboru management komise ke zkoušce dospělosti nyní pustila 26 studentů, v případě automatizační techniky ale jen 15 ze třiadvaceti, a pokud jde o elektronické počítačové systémy, bude jich znalosti obhajovat plný počet žáků, tedy 18.

Maturity uzavře škola v pátek po obědě a v 15.30 hodin čeká absolventy slavnostní vyřazení v prostorách radnice.