KORNATICE - Lampionový průvod s tvořením (pro děti) a ochutnávkou vín (pro ty odrostlé) se koná v Kornaticích už v pátek 10. listopadu. Od kulturního domu se jde v 17.45 a zhruba po 45 minutách následuje ohňostroj i přesun do sálu.

Ani v sobotu se nebudou dobrovolníci v obci na jihu nudit. Od 9 hodin se mohou zapojit do brigádnického sázení stromků v aleji směrem do Šťáhlavic. Sportovně založení obyvatelé Kornatic se pak těší na kuželkářský souboj s Plzeňany. Uskuteční se odpoledne v herně na Slovanech.

Zdroj: Daniela Loudová

BOREK - Na sobotu 11. listopadu připravuje DDM Rokycany a TJ Sokol Borek Halloweensko-martinskou stezku odvahy. Sraz je v 16.30 na házenkářském hřišti v Borku a vklad účastníků dobrovolný.

Jednu z nejhezčích výtvarných prací poslalo do soutěže osazenstvo MŠ Ráček z Rakové
Děti z mateřinky v Rakové soutěží s klatovským kuřátkem. Dáte jim svůj hlas?

MEDOVÝ ÚJEZD - Svatomartinský lampionový průvod startuje rovněž v sobotu 11. listopadu v Medovém Újezdu. Druhý ročník začne ve 14 hodin u srubu a kromě podzimní stezky si šikulové s pomocí rodičů vyrobí lampiony, s nimiž pak vyrazí do průvodu.

KAMENNÝ ÚJEZD - Také další Újezd, ale ten v sousedství Rokycan, chystá osvětlený průvod rodičů a dětí. Setkají se 11. 11. v 17 hodin u úřadu.

Muzikanti z Big Band Hrádek na koncertě k 30. výročí souboru v srpnu 2022
Big Band z Hrádku zahraje ve Strašicích, Raková pořádá Svatomartinské slavnosti

RADNICE - Sbor dobrovolných hasičů v Radnicích a minipivovar Klenot organizují v neděli 12. listopadu s podporou úřadu lampiónový průvod městem. Aktéři se dostaví k nádraží v 16:20 hodin a jdou na náměstí i do pivovaru. Přichystaná je ohnivá show se světluškami, dětská diskotéka a soutěž o nejhezčí lampión. Zajištěné je rovněž občerstvení.

ZBIROH - Se strašidly za strašidly aneb v neděli 12. listopadu od 17 hodin se připojí Zbirožští. Sejdou se v zahradě muzea a mohou se těšit na ohnivou šou.