„Pronájmy půjdou zcela určitě nahoru. Kulturu, kterou děláme společně s městem, ale nezdražíme. Bez jeho spolupráce bychom ji ostatně nemohli dělat ani za dřívějších podmínek,“ konstatoval vedoucí kulturního úseku rokycanské sokolovny Vladimír Lisner.

Ke zdražení příspěvků za kroužky a za tradičně pořádané kulturní akce nehodlá sáhnout ani tamní dům dětí a mládeže. „Na kroužky máme stabilní příspěvky, maximálně do tisíce korun, za které mohou děti navštěvovat až čtyři kroužky. Na kulturu, například na pořádání Lidové písně a Koledníčka, využíváme granty nebo spolupráci s radnicí a hledáme na ni vedlejší zdroje. Nezvýšíme ani ceny většiny táborů. Jen ty, kde je doprava, zvedneme o pět procent,“ řekl ředitel DDM Rokycany Karel Vodička.

Žádné velké zdražování nechystají ani ve Zbiroze, který už se proslavil festivalem Vačkářův Zbiroh a letními promenádními koncerty. „Hudební léto děláme vždy ve spolupráci se sponzory. Dražší pro nás zřejmě budou autobusy na Vačkáře, ale o zdražení vstupného jsme zatím nejednali,“ uvedl starosta Jiří Pražský.

V Radnicích podle Vladimíry Gregorové z Kulturního domu U Růže možná stoupne cena tanečních kurzů. „Ale v tom případě tak o stovku, zatím jsme o tom ani nemluvili,“ řekla Gregorová s tím, že dosud nejednala ani o zdražení pronájmu sálu v kulturním domě.

Ke zdražování vstupného nehodlají sáhnout ani v Domě kultury Hrádek. „Vstupné zachováme, zvlášť u programů pro děti. Město totiž kulturu dotuje. Stejně bychom rádi postupovali i v letním kině, pokud nám to distributor dovolí. O zvýšení cen za pronájem prostor pro jiné subjekty jsme ještě ani nemluvili,“ sdělila Helana Krtilová z DK.