Lůžkový pavilon C, D je dostavbou Domova pro seniory. „Finacován byl ze tří zdrojů – ministerstvem, krajem a vlastními zdroji. Plzeňský kraj jako zřizovatel přispěl šesti miliony korun,“ uvedla krajská mluvčí Jana Filípková. Ministerstvo investovalo 17 milionů a samotný domov dalších 5,2 milionu korun. „Celková hodnota včetně dosavadní stavby činí více než 32 milionů,“ sdělil zástupce ředitelky domova Jiří Kozohorský.

Dostavba pavilonu, spočívající v rekonstrukci dosavadního skeletu budovy, začala minulý rok. Vznikne v něm 29 lůžek lůžek ve 12 dvoulůžkových a v pěti jednolůžkových pokojích. Ke zvýšení kapacity domova, která nyní dosahuje 378 lůžek, nedojde.

Otevřením pavilonu se však zvýší kvalita ubytování a poskytované péče tím, že ubude počet lůžek na dosavadních vícelůžkových pokojích. První klienti by se do nových pokojů měli podle Kozohorského nastěhovat ještě před Vánoci.

Domov Harmonie poskytuje ubytování, stravování a ošetřovatelskou a zdravotnickou péči seniorům a osobám se zdravotním postižením a demencemi.