„Naše mateřské centrum fungovalo jen tři měsíce. Vzniklo a pomáhalo. Už je ale konec. Málokdo ví, že se v prostorách centra i za tak krátkou dobu konalo tolik aktivit. Semináře se známou lékařkou o výchově dítěte, velikonoční výstava, cvičení s dětmi, muzikoterapie a bazárky dětského oblečení. To všechno jsme společnými silami s ostatními členkami zvládly zorganizovat,“ sdělila jedna z oseckých maminek Hana Řežábková a další přikyvovala.

Hasiči to ale vidí jinak. „Já s jedním kolegou jsme byli na začátku pro. Musím ale říct, že kdybych to věděl hned, jak to tu změní, nesouhlasil bych. Mysleli jsme to dobře, že si děti budou mít kde hrát a maminky si dají v klidu kávu. To, že nám tu vymalovaly růžově, sundaly ze zdí naše diplomy a všechno vyzdobily dětskými výtvory se ale nehodí. Už třeba proto, že za námi jezdí na návštěvu jiné sbory a hasičárna pak vypadá opravdu divně,“ řekl za hasiče František Pokštefl.

Hasičům se také nelíbí, že do centra dojížděly i maminky s dětmi z jiných obcí. „Na provoz přispíval financemi Obecní úřad Osek, takže to mělo být především pro místní děti,“ dodal Pokštefl.

Hasičům a maminkám se kompromis najít nepodařilo, nenašly se ani jiné prostory. „Snažil jsem se to zachránit na obě strany, ale bohužel marně. Hasiči mi dali vybrat, buď tam dál bude mateřské centrum, nebo oni, jinak nás opustí. Což si samozřejmě obec nemůže dovolit. Mrzí mě to, chápu význam mateřského centra, ale i hasiče. Sháněl jsem maminkám i jiné prostory, ale momentálně nic nevyhovuje. Členkám jsme nabídli, že bazárek a divadélka by případně mohly pořádat v obecním úřadě,“ řekl starosta Oseka Jaroslav Peroutka.