Půlhodinku před sobotním uzavřením volební místnosti už členové komise z celkového seznamu 189 voličů jich zatrhli 137.
„V Medovém Újezdě žije více starších lidí, takže měli i u volební urny převahu,“ uvedla Simona Šrámková. Spolu s ní v komisi zasedli Vladimíra Moulisová, Matěj Hošek a Kateřina Zemanová.

„Docela tu služba utekla, chodilo hodně voličů,“ hodnotil Matěj. Přes své mládí zastával roli člena komise už potřetí. Obdobně stará Simona vypočetla, že v jejím případě je to počtvrté a u jejich vrstevnice Kateřiny podruhé. „Pobyt tady,“ mínila, „má i tu výhodu, že nás ještě víc sblížil. S tím souhlasila i Vladimíra Moulisová, která se do obce přistěhovala teprve před časem. „Všichni čtyři se pak rovněž shodli, že prioritou pro Medo– vý Újezd by měla být kanalizace a chodník kolem silnice.

To už spolu s dalším ale bude hlavně záležitostí sedmičky vybraných z jedenáctičlenné kandidátky. Procentem získaných hlasů svých spoluobčanů mezi ně patří Jaroslava Šrámková (16,45%), Jan Přin– da (15,17%), Lenka Gálová (14,18%), Alena Luhanová (8,93%), Eva Šulcová (10,63%), Anna Balejová (7,8 %) a Vladislava Černá (9,92%).

Ve všech případech se jedná o nezávislé kandidáty.