Rok 2020 byl důkladnou prověrkou činnosti samospráv. Jak jste ho prožili u vás?

Část investic jsme museli pochopitelně odložit. Přesto mám radost ze dvou nových autobusových čekáren, o které se postaral místní truhlář Václav Kokrda. Šikovný obecní údržbář, který třeba stříhá stromy a není mu cizí žádné řemeslo. Kromě nezbytné údržby majetku to na výraznější stavební ani společenské akce ale nebylo.

Letos je to o něco veselejší?

Pokud jde o jednání zastupitelstva, pokračovali jsme v obvyklém režimu s přísným dodržením epidemiologických opatření. Na hřbitově vyrostla zahrádka s levandulovým políčkem a když už jsme u zeleně, věnujeme se jí důkladně. Máme na to specialistu a například při zkratce k vlakům v Holoubkově nyní rostou nově zasazené lípy. Vláhu jim pravidelně dodávají dobrovolní hasiči.

Opuštěná zůstala telefonní budka a kdysi oblíbené spojení připomínají pouze vytrhané dráty. Chceme ji nyní upravit na stánek s výměnou knih.

Patří k Medovému Újezdu obecní lesy?

Rozlohou jsme srovnatelní se sousedy z holoubkova a podstatnou část území tvoří právě lesní porosty. Je jich 107 hektarů a pod dohledem je má zkušený František Hrůza. Název jeho funkce zní odborný lesní hospodář a odpovídá tomu jeho svědomitá péče. Také u nás zlobil kůrovec, ovšem ne nijak dramaticky. Věnujeme mu pozornost především v červnu.

Kromě sedmičlenného zastupitelstva máte ustaveno pět výborů. Jak jejich práci vnímáte?

Kolegyním i kolegovi musím poděkovat za vstřícný a aktivní přístup při řešení obecní problematiky.

Místostarostka Ilona Zbuzková má ve své gesci vodod a odpadové hospodářství. Přičemž obecní rozvody vody má pod palcem Zdeněk Balej.

Jak přišel Medový Újezd ke svému názvu?

Přestože si většina lidí myslí, že kvůli voňavému medu, je to pravděpodobně jinak. Máme tu skálu, na kterou kdysi vylezl turista a pochvaloval si výhled skoro medový!.

Letos jsme mimochodem po uvolnění určitých restrikcí stihli oslavit 685. narozeniny obce. Ohlasy jsou skvělé, když první den svátečního víkendu dorazili herci z plzeňského divadla Pluto. Na své si pak přišli dospělí a nezapomněli jsme ani na nejmladší generaci. Jejich program byl situovaný kolem srubu a rybníčků v horní části obce.