Vyvrcholení se zúčastnili zástupci všech deseti týmů, kteří od čtvrtečního rána až do odpoledne na Masarykově náměstí absolvovali náročnou disciplínu. Vyprošťovali pasažéry z havarovaných vozidel a nad jejich snažením bděl sbor rozhodčích. Přidával nebo ubíral body za taktiku, techniku zásahu i předlékařskou pomoc. Čtvrté kritérium, týkající se neodkladné přednemocniční péče, bylo doménou zdravotníků.

Zdroj: Deník/Václav Havránek

Čekání na starostu města Tomáše Radu si účastníci zkrátili zaslouženým občerstvením a pak už byli nažhaveni na odtajnění výsledků. „Nejprve oceňujeme figurantky, které perfektně namaskovala Jana Sudová," hlásil šéf HZS Rokycany Petr Špelina. Na řadu po nich přišli sudí a záchranáři se vzápětí dočkali pohárů i dárkových tašek. Odděleně byli vyhodnoceni hasiči a zdravotníci, aby po součtu časů a bodů vzniklo celkové pořadí.

Memoriál Jindřicha Šmause přilákal na Masarykovo náměstí v Rokycanech stovky nadšených diváků.
Na rokycanském náměstí soutěžili záchranáři. Přijely i týmy z Polska a Slovenska

Nejlépe na tom byl tým z Hořovic a Berouna se 601 body. Druhé místo obsadili hosté z Polska (PSP Sucha Bezkidska) se 498 body a třetí byly domácí Rokycany se 457 body. Dále: 4. Jihomoravský kraj (Boskovice, Velké Opatovice), 5. Královéhradecký kraj (Rychnov nad Kněžnou, Hradec Králové), 6. Plzeň (ZZS Manětín, HZS Plzeň-Košutka), 7. Karlovarský kraj, 8. Domažlice (hasiči ze Staňkova, ZZS Domažlice). Diskvalifikovaný byl tandem Nitra a vyslanci Libereckého kraje.