Policisté v rámci něj dohlíželi třeba na bezpečnost silničního provozu při příjezdu a odjezdu účastníků festivalu. „Během akce se také uskutečnily kontroly na podávání alkoholických nápojů osobám mladším osmnácti let a na užívání omamných a psychotropních látek. Prováděla se i prevence zaměřená na páchání protiprávního jednání," sdělila mluvčí PČR Hana Kroftová. Do dění se zapojilo přes padesát policistů a strážníci městské policie. Dění koordinoval vedoucí Obvodního oddělení PČR Rokycany.

„V rámci zmiňovaného opa-tření zjistili dva trestné činy. Jednalo se o ohrožení pod vlivem návykové látky a dále maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání," objasnila policejní mluvčí. Kromě toho ochránci zákona v blokovém řízení vyřešili tři přestup-ky na úseku majetku, v dalších třech se jednalo o občanského soužití a v deseti případech o porušování veřejného pořád-ku. Třikrát šlo také o alkoholismus a jiné toxikomanie. Nej- více 28 přestupků se týkalo bezpečnosti silničního provozu. „Dva přestupky z úseku ochrany před alkoholismem a jinými toxikomaniemi jsou nadále v šetření policie (poz.: 1x řízení pod vlivem drog a 1x držení návykových látek).

„Při akci policisté navíc odhalili dvě osoby vedené v celostátním pátrání," uvedla Kroftová. Jedna byla ve výkonu trestu, na druhou byl vydaný příkaz k zatčení

Dohromady policisté zkontrolovali 118 osob a 74 vozidel.