VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Metalový festival Fluff Fest se týkal i dvou trestných činů

Rokycany - Hudební akci Fluff Fest, která o uplynulém víkendu na rokycanské letiště přilákala tisíce mladých lidí, provázelo i bezpečnostní opatření Policie ČR. Bylo zaměřené na zajištění veřejného pořádku a trvalo od čtvrtka do pondělí.

29.7.2015 1
SDÍLEJ:

Fluff Fest v Rokycanech.Foto: DENÍK/Gabriel Kárníková

Policisté v rámci něj dohlíželi třeba na bezpečnost silničního provozu při příjezdu a odjezdu účastníků festivalu. „Během akce se také uskutečnily kontroly na podávání alkoholických nápojů osobám mladším osmnácti let a na užívání omamných a psychotropních látek. Prováděla se i prevence zaměřená na páchání protiprávního jednání," sdělila mluvčí PČR Hana Kroftová. Do dění se zapojilo přes padesát policistů a strážníci městské policie. Dění koordinoval vedoucí Obvodního oddělení PČR Rokycany.

„V rámci zmiňovaného opa-tření zjistili dva trestné činy. Jednalo se o ohrožení pod vlivem návykové látky a dále maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání," objasnila policejní mluvčí. Kromě toho ochránci zákona v blokovém řízení vyřešili tři přestup-ky na úseku majetku, v dalších třech se jednalo o občanského soužití a v deseti případech o porušování veřejného pořád-ku. Třikrát šlo také o alkoholismus a jiné toxikomanie. Nej- více 28 přestupků se týkalo bezpečnosti silničního provozu. „Dva přestupky z úseku ochrany před alkoholismem a jinými toxikomaniemi jsou nadále v šetření policie (poz.: 1x řízení pod vlivem drog a 1x držení návykových látek).

„Při akci policisté navíc odhalili dvě osoby vedené v celostátním pátrání," uvedla Kroftová. Jedna byla ve výkonu trestu, na druhou byl vydaný příkaz k zatčení

Dohromady policisté zkontrolovali 118 osob a 74 vozidel.

Autor: Božena Šopejstalová

29.7.2015 VSTUP DO DISKUSE 1
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

PŘÍMO V PROSTORÁCH Probační a mediační služby Rokycany její vedoucí Zdeňka Blažková zodpovídala dotazy studentů Gymnázia a Střední odborné školy Rokycany.

Gymnazisté se vydali za odborníky z mediační služby

Roman Hubník.

Hubník: Škoda první půle

Karolína Kapounová půjde poprvé k volební urně

Příkosice – V červnu bylo Karolíně Kapounové z Příkosic osmnáct let. Letos poprvé půjde k volbám. Osud republiky jí není lhostejný.

Desetičlenná komise velela Mýtu

Mýto - Bezmála dvanáct set oprávněných obyvatel mohlo odevzdat svůj hlas v Mýtě.

Raková jede do Mýta, Radnice do Strašic

Rokycansko – Fotbalisté se posunuli do podzimního finiše.

Nemocnice hledá šéfa představenstva

Rokycany – Rada Plzeňského kraje schválila vypsání výběrového řízení na obsazení předsedy představenstva společnosti Rokycanská nemocnice, a. s.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení