Poté zahrozili i domácí po pravé straně, Koranda předložil volnému Černému, který však prvním dotykem s míčem přišel o slibnou příležitost a poté byl zablokován pevnou obranou hostů. Hosté se ujali vedení ve 22. minutě zásluhou přesného zakončení Vlčka. Zbytek poločasu byl spíše bojem o střed pole, závěrečný nápor Příbrami už změnu stavu nepřinesl.

Krátce po změně stran nejprve zachránila náhradního brankáře Kubíčka pravá tyč, aby o chvíli později mladý gólman podcenil dlouhý nákop a přesným lobem zvýšil na 2:0 Gabriel. V tuto chvíli se zdálo být rozhodnuto, avšak rozuzlení bylo úplně jiné. Mladíci Příbrami začali chybovat v rozehrávce, čehož využil agilní Černý a na hranici pokutového území byl sražen Rashidem Alhassanem. Nařízený pokutový kop proměnil v 68. minutě sám faulovaný a snížil na rozdíl jediné branky. Stav 1:2 z pohledu domácích vydržel jen pár minut. Hostující strážce svatyně se nedohodl na odkopu se svými spoluhráči, k míči se první dostal Ineman a zakončením ala Patrik Schick rozvlnil síť z dobrých 45 metrů. Vyrovnaný stav mohl zlomit tři minuty před koncem příbramský Kareš, z pěti metrů ale neposlal míč do odkryté brány a trefil jen tyč.

Fotbalisté Rokycan tak zůstali v přípravě neporaženi. Po průběhu zápasu s Příbrami je remíza cenným výsledkem s ohledem na ostrý start nové sezony. Příští sobotu od 14.00 hodin přijede do Husových sadů TJ Sokol Lom.

Rokycany: Houdek - Vaščák, Ženíšek, Hereit, Glazer - Matas, Lehký, Černý - Kramer, Procházka, Koranda (střídali Kubíček, Ineman, Lang, Holek, Stejskal, Zajíček, Rybař).

Příbram B: Bleha - Schindler, Dvořák, Lukavský, Hošek, Vokřínek, Vostárek, Vlček, Budínský, Hájek, Kolář (střídali Kareš, Cmiljanovič, Vott, Gabriel, Rashid, Smrkovský).