Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion odmítl dopravní řešení Radnicka

Němčovice - Plzeňským krajem zřizovaná firma POVED, což je zkratka Plzeňského organizátora veřejné dopravy, připravila „nové“ dopravní řešení Radnicka, neboli optimalizaci jízdních řádů.

17.4.2011
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: Karel Dvořák

V podstatě oprášila již před lety jednou předložený a důrazně zamítnutý návrh. Ten spočívá mj. také v tom, že je prý nežádoucí, aby ve stejnou dobu jezdily vedle sebe vlak a autobus současně. Zjednodušeně řečeno to bude v praxi znamenat, že např. ráno do práce pojede občan autobusem do Radnic, zde přestoupí na vlak a následně dojede do Plzně opět autobusem. Navíc - jak je známo, tak jakmile se jednou sáhne do jízdních řádů, spustí se řetězová řada chyb v návaznostech u jednotlivých linek. Předložený návrh už teď řadu takových zásadních chyb a nedostatků má. Z úterního jednání předsednictva členských obcí Mikroregionu Radnicko vyplynulo, že s takto navrženou optimalizací zásadně nesouhlasí a požaduje přiměřeně prodloužit stanovený termín k projednání této navržené úpravy a k podání námětů v jednotlivých obcích. Zároveň požaduje od firmy POVED, aby předložila srovnání stávajícího a navrženého stavu, včetně zdůvodnění navržené optimalizace a jejích časových a ekonomických dopadů na obyvatelstvo našeho regionu.

17.4.2011
SDÍLEJ:
Prodírat se ve středu sálem Střelnice mezi vystavovateli nebylo snadné. Stísněnost prostor, kde každý koutek byl využitý,  ale vynahradila zajímavost nabídky Akademie řemesel.
6

FOTO: Akademie řemesel se s obtížemi vtěsnala do Střelnice

Návštěva prezidenta ČR Miloše Zemana v Horšovském Týně
85

SLEDUJTE ON-LINE: Miloš Zeman zakončí svou návštěvu Plzeňského kraje

Jižní předměstí mělo pevné nervy

Rokycansko – Vyslanci základních škol absolvovali včera v hale gymnázia okresní házenkářské finále.

OBRAZEM: Měli byste opravit Míčovnu, vzkázal prezident v Horšovském Týně

Horšovský Týn – Jedinou oficiální zastávkou prezidenta Miloše Zemana na Domažlicku při nynější návštěvě Plzeňského kraje byl čtvrteční osmdesátiminutový pobyt v Horšovském Týně.

Házenkáři učinili z poháru s Duklou parádní podívanou

Rokycany – Třetí kolo Českého poháru se v úterním večeru proměnilo v obrovský svátek házené!

SLEDUJTE ON-LINE: Prezident Miloš Zeman diskutuje s občany v Horšovském Týně

Břasy - Prezident dekoroval obec Břasy prezidentskou stuhou a poté z rukou starosty Miroslava Kroce převzal dárek v podobě regionálních potravin a výrobků. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení