Díky nadšencům z Iron Monument Clubu si to parní expres čtyřikrát posupí do Holoubkova, kde je kousek od nádraží přichystaný program. „V jeho případě se dal- ším spolupořadatelem akce stala obec Holoubkov,“ sdělil za klub železničních fanouš-ků Zbyněk Mikudík mladší.

Ještě ale zpátky k vláčku. Už na trase jím bude procházet Mikulášova družina, ale na nadílku si malí cestovatelé počkají do Holoubkova. Pro předškoláčky mající cestu zdarma je možné zakoupit ve vlaku poukázku na dárkový balíček (50 Kč) nadělovaný pak Mikulášem. Děti od šesti do patnácti let mají už ve 150korunovém cestovném (pro výpravu tam i zpět) započítaný také balíček. Dospělí platí, ovšem dárek nedostanou. Během cesty je možné v jednom z vagonů navštívit také pojízdné peklo, jímž se ale lze procházet rovněž v cílové stanici.

V Holoubkově pak dvakrát, zhruba v 10.15 a 14.30, kluky a holčičky svou show nazvanou Mikulášská pobaví Václav Upír Krejčí. Kromě toho bude součástí každé jízdy nadílka. Akce vždy pokračuje moderovanou dětskou diskotékou s DJ Martinem Neckářem.

Mikulášsky laděný pobyt zpříjemní zájemcům rovněž občerstvení včetně vepřových hodů.

Poprvé vlak z Rokycan vyjede v 9.55, poté v 11.50, 14.15 a 16.45 hodin. Z Holoubkova se vrací v 10.03, 11.40, 14.23 a 16.35 hodin.