Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mirošov zahajuje čtvrtou etapu kanalizace

MIROŠOV - Po dlouhých přípravách, spojených i s řešením sporu úřední cestou, město podepsalo smlouvu na výstavbučtvrté etapy kanalizace.

4.11.2007
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Martin Divíšek

Stavba má být dokončena nejpozději napřesrok do konce března, ale podle toho, k čemu se vybraná firma v nabídce zavazuje, by mělo být hotovo už do 100 dnů od zahájení prací.

Příprava čtvrté etapy výstavby kanalizace trvala dva roky. Povede kolem bytovek na Janově, včetně Důlní a Lesní ulice, zčásti Dobřívskou a novým stavebním obvodem Pod Tratí, dále částí Veselské a Školní ulicí plus lokalitami Na Gustavce a Na Drahách. „Řádově je to asi čtyři a půl kilometru kanalizace různých profilů, navíc se dvěma přečerpávacími stanicemi a výtlačným potrubím,“ upřesňoval starosta Vlastimil Sýkora.

Stavební povolení bylo vydáno už v minulém roce v prosinci. “V témže měsíci ale došlo ke zrušení výběrového řízení, ani jedna z firem nesplnila podmínky. V lednu jsme dávali novou výzvu s tím, že nabídky je třeba podat do srpna,“ doplnil starosta. Souběžně ale hned dvě firmy podaly podnět k Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže, že město pochybilo při výběru zhotovitele stavby. Úřad však rozhodl, že ne.

V srpnu pak zastupitelstvo definitivně rozhodlo o výběru zhotovitele stavby. Přihlášených bylo čtrnáct firem, ale po kontrole úplnosti nabídek šest z nich – pro nesplnění podmínek daných městem a odsouhlasených Státním fondem životního prostředí – odpadlo. Ze šesti zbývajících vyhrála společnost Skanska. Jejich nabídka na zhotovení stavby zněla téměř na 28 milionů.

„Vyhráli ale nejen cenou, rozhodující byla i další kritéria – zejména záruky za dílo či doba provádění,“ objasňoval starosta. „Jsme rádi, že je smlouva podepsána a věříme, že se stavbou samotnou už nebudou problémy,“ konstatoval radní Lang. Přednostně by se měla firma soustředit na komunikace, které jsou v majetku kraje a správě SúS Rokycany. To kvůli zimní údržbě. Hned poté se bude pokládat v oblastech nové zástaby.

„Rozhodli jsme se tak, aby se předešlo možnému riziku znečištění povrchových i podzemních vod,“ vysvětloval Lang. Coby poslední dojde na pokládání řadů v místních komunikacích. Ty jsou ve slušném stavu. „Rozvržení bylo stanoveno tak, aby se občanům co nejméně znepříjemňoval život,“ říká radní.

4.11.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Uhynulá ryba. Ilustrační foto.

V Příkosicích uhynuli jeseteři

Miloš Zeman v Domažlicích
20

Hejtman Bernard: Prezidenta přijmu, ale servilní nebudu

Cheznovice načepovaly Radnicím desítku

Rokycansko – Kanonýři měli v devátém kole fotbalového okresního přeboru nabito! V pěti zápasech nastříleli 34 branek, což průměr téměř sedm gólů na jedno utkání!

Naši prvňáci ze ZŠ ul. Míru, Rokycany

Rokycansko - Ve středu 18. října najdete v Rokycanském deníku prvňáky z 1. B ze ZŠ ul. Míru, Rokycany. Nezapomeňte si koupit noviny.

FOTO: V Dobřívě se dařilo Mlečickým a dětem z Mirošova

Dobřív – Areál u vodního hamru v Dobřívě byl v sobotu zadaný pro dětské hasiče. Uskutečnilo se zde okresní kolo soutěže Plamen.

Cena povinného ručení plíživě stoupá. Pojišťovny na něm tratí

Povinné ručení by mělo podražit. Důvod je prostý, už delší dobu nevydělává a pojišťovny na něm navíc tratí. Kdo zdražení pocítí nejvíce a kdy k němu vlastně dojde, vysvětluje Zbyněk Kuběj, analytik neživotního pojištění Partners.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení