„Bylina, dosahující výšky menších stromů, tvoří hustý a tudíž neprostupný porost. Okyseluje půdu a nevytváří příznivé prostředí pro většinu živočichů,“ zdůrazňuje jako kontaktní osoba Pavel Žižka. Mirošovští navázali kontakt se spolkem Dobroslav a spolupráce na mapování rostlin v katastru města nabírá na obrátkách. Zájemci najdou více informací na webu úřadu.

DOBŘÍV - Pětačtyřicetiletá žena usedla za volant s více než dvěma a půl promile alkoholu. Dorazila sice bez následků do Dobříva, ale zde ve středu večer při couvání narazila do levé zadní části jiného automobilu. Po příjezdu policistů přišla o řidičský průkaz a má na triku trestný čin ohrožení pod vlivem návykové látky. Škoda na vozidlech byla předběžně vyčíslena na 35 tisíc korun.

ROKYCANY - Nová fotbalová sezona začíná o víkendu kvartetu týmů našeho okresu.

Pospíšily si divizní Rokycany, které dnes od 18 hodin přivítají jihočeský Lom. A v Husových sadech se čeká parádní divácká kulisa!

V sobotu se v krajském přeboru rozjedou Radnice do Tachova a Mýto do Nepomuku.

Nedělní podvečer pak osloví rezervu FC Rokycany. Od 18 hodin si to doma rozdá se Sušicí.

Kemp u Volduch je solidně zaplněný. Chystají se sem i malí hasiči
Veselý Habr obsadili rekreanti a umělci, do kempu se ale chystají i hasiči

ROKYCANY - Myslivecký den pořádají v sobotu od 14 hodin členové spolku Stráně Rokycany. V areálu bažantnice (poblíž hřbitova) nabízejí ukázku kynologického výcviku, jízdu na koních, sokolnickou přehlídku a pro děti soutěže. Kluci a děvčata se mohou navíc těšit na koupání v pěně. Zajištěné je rovněž občerstvení včetně grilovaného prasátka.

HRÁDEK - Animovaný muzikál Zpívej 2 z dílny amerických tvůrců je určen v pátek po setmění (zhruba od 21 hodin) malým i odrostlejším návštěvníkům letního kina na okraji Hrádku. Děj není složitý: Buster Moon, odvážné koťátko, se rozhodne uspořádat talentovou šou.

ZBIROH - Desátý ročník Rockfestíku se koná v sobotu od 17 do 23 hodin v překrásné přírodní scenérii zbirožského podzámčí. Poblíž rybníku Flusár, kde jsou ohlášené kapely HI – FLY, Bulldog, domácí V.P.O.ho, atd.