„Jsem rád, že krajský úřad přece jen odsouhlasil prostředky na tento nákup,“ zdůraznil bývalý radní pro sociální sféru Pavel Karpíšek. Přijel se na jih Rokycanska přesvědčit, jak milionová investice vypadá. Mercedes Benz Sprinter bílé barvy dodala společnost z Domažlické ulice v Plzni.

V klasické podobě pojme osm pasažérů. Pokud ho využijí dva vozíčkáři, bude zbývajících cestujících šest. Auto je vybaveno plošinou pro nastup vozíčkářů a jejich bezpečné uchyceni uvnitř vozu, který umožní kontakt s okolim. Konkrétně návštěvu sportovních a kulturních akcí nebo lékaře.

"Perfektní je tažné zařízení. Vydají–li se naši klienti na nějakou delší cestu, lze vozíky bezpečně a pohodlně uskladnit,“ konstatoval provozně technický náměstek Vilém Cais.

V Harmonii, kde dnes tráví podzim života 367 mužů a žen, využívají zhruba rok zapůjčenou dodávku. Je za symbolickou korunu, jenže jí schází plošina a nevýhodou jsou tmavá okna. Cestující si tam připadají jako v kobce,“ dodal Cais. Mercedes uznale zhodnotili ti, kteří ho budou nejčastěji potřebovat. Tedy spoluobčané, kteří mají potíže s pohybem a přesun na kolečkách je pro ně životní nutností.