Téměř po tři čtvrtě roce se podařilo rokycanským kriminalistům uzavřít tragickou dopravní nehodu, která se stala nedaleko Mirošova. Tehdy zemřel dvaadvacetiletý mladík ze Spáleného Poříčí. Podle prvotního šetření nebylo zřejmé, kdo vozidlo řídil. Až přivolaní experti určili, že muž, který děsivou nehodu přežil, je řidič.

Rokycanští kriminalisté prověřovali od 17. ledna tragickou dopravní nehodu, která se stala v ranních hodinách v osadě Kamínky u Mirošova. Na základě důkladného prověřování případu, ohledáním místa činu a vyhotovenými znaleckými posudky policejní komisař zahájil trestní stíhání proti obviněnému třiadvacetiletému muži pro podezření ze spáchání zločinu usmrcení z nedbalosti. Podle našich informací dokonce mladík nějakou dobu tvrdil, že je nevinný a automobil vůbec neřídil. „Obviněný měl v inkriminovanou dobu řídit vozidlo značky Toyota Corolla a při projíždění zatáčky neměl přizpůsobit rychlost vozidla dopravně technickému stavu komunikace, povětrnostním podmínkám a svému stavu, který si přivodil předchozím požitím alkoholu," konkretizovala mluvčí PČR Hana Kroftová. S vozidlem mladík vyjel do protisměru, následně mimo komunikaci a došlo k nárazu do stromů. Ve vozidle na místě spolujezdce seděl dvaadvacetiletý mladík, který utrpěl smrtelná zranění.

„Obviněný mladý muž navíc nebyl držitelem řidičského oprávnění pro žádnou skupinu motorových vozidel. Vyšetřování případu bylo ze strany policejního orgánu ukončené a spisový materiál byl předložený s návrhem na podání obžaloby," uzavřela Kroftová.