Dojíždějící děti, které navštěvují mirošovskou základní školu, jsou denně v ohrožení. Přechod pro chodce totiž v místě autobusových zastávek chybí. Stávající, který je umístěný v zatáčce, je nevyhovující. Není tam totiž dostatečný rozhled, aby mohli školáci bezpečně přejít komunikaci.

To by ale nyní chtěli rodiče změnit pomocí petice, kterou by adresovali Plzeňskému kraji. Ten by se měl stát hlavním investorem.

„Projekt už je vyhotovený čtyři roky. Stále se ale čeká na zajištění financování," sdělil starosta města Vlastimil Sýkora. „Je dokonce vydané i stavební povolení, ale vše záleží na tom, kdy se Plzeňský kraj rozhodne, že přistoupí na financování akce a do oprav se pustí. Město Mirošov se rovněž zapojí. Přibližně třemi miliony korun se bude podílet na úpravách chodníků a parkoviště," uzavřel Sýkora.

A právě rodiče by nyní chtěli úředníky maličko popostrčit. „Do jednatřicátého října je možné podepsat petici pod názvem Bezpečný přechod pro naše děti. Jedná se o vyvinutí tlaku na státní zprávu, aby uvolnila chybějící peníze na revitalizaci území mezi autobusovými zastávkami ve Skořické ulici (před obchodním centrem) a zbudovala tam bezpečné a dobře viditelné místo na přecházení," konkretizoval ředitel mirošovské devítiletky Rostislav Judl. „Petici je možné podepsat ve sborovně v hlavní budově školy," uzavřel.

„Do momentálního stavebního uspořádání nelze umístit přechod pro chodce, jelikož by to bylo v rozporu s Českou státní normou," vysvětlila mluvčí Policie České republiky Hana Kroftová. „V současné době je už připravená projektová dokumentace, která tuto problematiku řeší, a jsou zde už zanesená dvě místa pro přecházení v dané lokalitě, jež by situaci měla vyřešit," uzavřela.