Po dokončení přístavby devítiletky stála před vedením města další výzva. Obdobná investice ve školce, i když původní plány byly skromnější. „Nečekaně jsme však dosáhli hned na dva dotační tituly. Na bezbariérový vstup za 4 112 tisíc korun jsme získali z ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy injekci 1 264 tisíc korun. Mnohem náročnější byla přístavba traktu za 25 milionů. Ministerstvo financí podpořilo tuto akci 14,8 miliony,“ uvedl starosta Vlastimil Sýkora při oficiálním zprovoznění.

Benjamínci i pedagogický sbor se musel na dlouhé měsíce stěhovat do pavilonu prvního stupně základní školy (dnes jsou tam mimochodem přemístěni úředníci kvůli opravě radnice). Pracovníci firem S+H a Silba Elstav mezitím přetvářeli plány projektantů v realitu včetně výměny střešní krytiny. Během prázdnin už došlo na nové vytápění, světla nebo podlahové krytiny. Učitelky se podílely na mohutném úklidu.

Mateřskou školu navštěvuje nejen mirošovská drobotina. Dojíždí sem i vrstevníci ze Skořic, Příkosic, Trokavce, atd. Kluci a děvčata jsou rozdělení do čtyř tříd s názvy Lvíčata, Rybičky, Včeličky a Sluníčka.