Do areálu dorazilo šest týmů, které se třemi domácími celky daly dohromady devítku účastníků. „S ohledem na proměnlivé počasí se hrálo bez zbytečných přestávek,“ uvedl za organizátory Martin Hanzelín. Do semifinále postupovali přímo vítězové obou skupin. Druhé a třetí družstvo po základní části muselo zvládnout kvalifikaci.

Skupinu A ovládl tým Majáků, který se letos spojil s několika hráči z Titánů (Domažlice) a stal se tím jasným favoritem na celkový tirumf. Oddělení B pro sebe urvalo družstvo LDN, které z části tvoří hráči Mirošova. Mezi elitní kvarteto proklouzl Mirošov A a Kralovice. Seveřany posílili kadeti z jižních Čech i Karlovarska.

Ilustrační foto.
Ze Skořic na zříceninu hradu Drštka, v Kříších vzpomenou na Ludvíka Očenáška

V semifinále si Kralovice po vyrovnané bitvě až v tie-breaku poradily s LDN. Domácí nestačili na favorizované Majáky, ale chuť si spravili ve střetnutí o bronz, kdy zdolali LDN. Finále nabídlo skvělou podívanou. Majáci s druholigovými borci Domažlic triumfovali a trofej jim předal starosta.

Na dalších příčkách se seřadili Hamouni (Město Touškov), Dorostenci (Plzeň a okolí), Dáme jídlo (Domažlice) i dvě domácí mužstva, tvořená zejména juniory.

Poděkování volejbalistů je adresováno vedení města za finanční podporu, fanouškům za neúnavné povzbuzování, obsluze grilu a bufetu a v neposledním řadě všem aktérům za skvělé vystupování a výkony.