Do významného projektu se začlenili Mirošovští. Místní devítiletka získala obrovskou dotaci od Evropské unie. Žáci se dočkají nových učebnic, pomůcek a zdarma se podívají do Anglie. Odjezd na sever Evropy je už pozítří.

Projekt vyhlásilo ministerstvo školství, do kterého se mirošovská škola jako jedna z prvních přihlásila. Za získané peníze se žáci úplně zdarma podívají do Anglie. „Hrazený je šestidenní pobyt s plnou penzí. Odjíždíme tuto sobotu v šestnáct hodin z náměstí," svěřil se ředitel devítiletky Rostislav Judl. Po příjezdu do Anglie navštíví hned první den Londýn. Večer se pak padesátka žáků s pěti kantory přesune do Brightonu u moře, kde budou ubytovaní. Kluci a holky nebydlí v rodinách, jako to využily ostatní školy, nýbrž v hotelu.

„Denně budou mít žáci čtyřhodinovou výuku s rodilým mluvčím. Navštívit bychom měli vodní svět a spoustu památek," vyjmenovával Judl.

Školáci se vrátí ve čtvrtek osmého října v podvečer. Cesta unii vyjde na sedm set tisíc korun. Zbylých dvě stě tisíc by využili představitelé školy na nákup knih pro rozvoj gramotnosti v takzvaných čtenářských dílnách.