„Začínali jsme v listopadu a festival obnášel deset kvalifikačních turnajů v různých místech okresu. Už mezi nimi nebyl hrádecký beton nebo dobřívská Hamrovka, ale perfektně je nahradily jiné restaurace," uvedl za organizátory Jiří Hrdlička.

Sezení karbaníků není jen o zhruba pětihodinové konfrontaci s čertovými obrázky, ale změnilo se ve společenskou záležitost. Jen sporadicky musí rozhodčí řešit protest či jinou zapeklitou situaci.

Sobotní vyhlášení výsledků bylo v janovské pivnici Na Zastávce spojeno s vepřovými hody, na které aktéři pravidelně přispívali. Starosta Hrádku Jaroslav Perlík pak poblahopřál nejlepší ženě (Kateřině Masnerové z Příbrami), nejúspěšnějšímu účastníkovi z Hrádku (Jiřímu Vrátnému) a elitní desítce aktérů. Za zmíněnými medailisty to dopadlo následovně: 4. Vrátný, 5. Švehla (Těnovice), 6. Jindřich (Zbůch), 7. Květ (Příbram) a Kučera (Mirotice), 9. Darda (Březina) a 10. Fiala (Žákava). Výčet dokumentuje účast znalců mariáše z různých koutů Čech. Celkově se jich zapojilo 94!