VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mnoho nových investic plánují radní

Mirošov - Necelá desítka investičních akcí je momentálně v různých fázích rozpracování.

24.5.2011
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/archiv

Zastupitelé Mirošova mají letos plné ruce práce. Necelá desítka investičních akcí je v současnosti v různých fázích rozpracování a některé jsou už v realizaci.

Jednou z prováděných akcí je zavedení rozhlasu do všech míst města s možností napojení na informační záchranný systém. „Jedná se o instalaci bezdrátových hlásičů s reproduktory a s napojením na stávající digitální ústřednu,“ uvedl starosta Mirošova Vlastimil Sýkora a dodal: „Předpokládáme, že tento rok v srpnu bude vše už v provozu.“

Oprava místních komunikací je nikdy nekončící noční můra každého zastupitelstva. „Po položení inženýrských síti v ulici Školní se pracuje na provedení zpevnění povrchu a na napojení vjezdů a vchodů k jednotlivým nemovitostem,“ přibližuje starosta. Realizace je naplánovaná na letošní léto, právě probíhá možnost podání nabídek na zhotovení. Prodloužení vodovodu ulice U Cihelny s rozšířením zástavby je další investice, kterou starosta zmínil.
„Vypracováváme dokumentaci pro vydání stavebního povolení na akci nazvanou Infrastruktura bytové zóny Janov,“ prozradil Sýkora a seznámil s podrobnostmi: „Jedná se o zpracování projektu pro vydání stavebního povolení na veškeré inženýrské sítě a komunikace v jmenované zóně, kde vznikne dvacet šest stavebních parcel pro rodinné domy.“

Další důležitou projektovou dokumentaci pro vydání vodoprávního povolení na plánovanou čerpací stanici vodovodu Mirošov – Čtrnáctka připravuje město Mirošov.
„Jedná se o zpracování projektu, který řeší tlakové poměry ve vodovodní síti v horní části území s místním názvem Čtrnáctka. Projekt umožní do budoucna přivedení vody na hřbitov u kostela Sv. Jakuba a bude dokončen v červenci,“ tvrdí Sýkora.

Autor: Petr Bernard

24.5.2011
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

PŘÍMO V PROSTORÁCH Probační a mediační služby Rokycany její vedoucí Zdeňka Blažková zodpovídala dotazy studentů Gymnázia a Střední odborné školy Rokycany.

Gymnazisté se vydali za odborníky z mediační služby

Roman Hubník.

Hubník: Škoda první půle

Karolína Kapounová půjde poprvé k volební urně

Příkosice – V červnu bylo Karolíně Kapounové z Příkosic osmnáct let. Letos poprvé půjde k volbám. Osud republiky jí není lhostejný.

Desetičlenná komise velela Mýtu

Mýto - Bezmála dvanáct set oprávněných obyvatel mohlo odevzdat svůj hlas v Mýtě.

Raková jede do Mýta, Radnice do Strašic

Rokycansko – Fotbalisté se posunuli do podzimního finiše.

Nemocnice hledá šéfa představenstva

Rokycany – Rada Plzeňského kraje schválila vypsání výběrového řízení na obsazení předsedy představenstva společnosti Rokycanská nemocnice, a. s.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení