Komplex u devítiletky má za sebou zajímavou historii. Už roku 1964 tu začala stavba atletických komponentů (běžecká dráha, prostor pro vrhy i skok do dálky). Dalším prvkem byla škvárová hrací plocha pro míčové sporty a v tomto stavu prostor vydržel do přelomu tisíciletí.

Až pak tu vyrostlo hřiště s umělým povrchem, kolem atletická dráha a novým objektem se stala přízemní správní budova se skladem náčiní. Součástí pohybových aktivit se staly tenisové kurty, prostor pro minikopanou a koše na basketbal včetně odpovídajícího osvětlení.

Fotbalové přípravky Rokycanska měly sraz na Jižním předměstí

Dlouhá covidová omezení negativně ovlivnila i dění na Jižním předměstí. Dnes tu ale opět trénují fotbalisté Rokycan (pokud se nevejdou do Husových sadů) i přespolních klubů.

„Chceme trávník zmodernizovat tak, aby splnil podmínky atestačního osvědčení asociace. Tedy umělou plochu III. generace s automatickým zavlažovacím systémem,“ zdůrazňuje mluvčí úřadu Adriana Jarošová. Oprava se v případě schválené žádosti dotkne i osvětlení, zvětšený má být dvorec pro tenis a také povrch atletického oválu potřebuje omlazovací kůru. Investiční záměr dále řeší systém odvodnění celého sportoviště. Nedílnou součástí projektu je pořízení mobilní konstrukce pro skok do výšky s krytem.

Sportovní zařízení má sloužit nejen místním klubům, veřejnosti a školám, ale také obcím v rámci rozšířené působnosti.