Rekonstrukce v obou případech začala letos v květnu. Investice do mirošovské stavby přesáhly pět milionů korun, navíc byl projekt vypracován v roce 2005 a povodně o rok později ukázaly, že je třeba naplánovat ještě některé další úpravy do budoucna.

„Rozpočet na příští rok je připravený velice dobře, bude se moci investovat do silnic a samozřejmě i mostů. Já osobně jsem raději pro opravy včas, než čekat, až bude most v katastrofálním stavu. Po výsledku voleb si hlavně přeji, aby peníze, které jsou už schválené radou Plzeňského kraje, zůstaly k těmto účelům. Budu za to určitě bojovat. Letos jsme získali nejvíce finančních prostředků na opravy, byla to čáska téměř dvacet milionů korun,“ řekl Miroslav Jaroš. „Díky tomu se nám zde povedlo obnovit dvacet procent silničního fondu. Je důležité i nadále zlepšovat zásadním způsobem komunikace druhých tříd v našem okrese, “ dodal Jaroš.

Dobřívský most vyšel ještě dráž – na šest a půl milionu korun, protože v tomto místě se prováděla oprava obou směrů souběžně a musel být vedle postaven most provizorní. V obou případech bylo nutné upravit koryto potoka, dávalo se nové zábradlí a svodidla, izolace, římsa, odvětrávání a prováděla se sanace betonu. „Sledoval jsem, jak práce na obou mostech postupují den ode dne a jsem velice spokojený s výsledkem. Dlouho byl problém sehnat firmu, která tuto zakázku kvalitně splní k naší spokojenosti, ale nakonec se to povedlo,“ zdůraznil ředitel Správy a údržby silnic Rokycany (SÚS) Radomír Mrkvan.

Projektant František Nerad upozornil, že je na Rokycansku mnohem více mostů, které by si zasloužily opravit, některé jsou podle jeho slov již v dezolátním stavu, a lidé po nich musí jezdit a chodit, dokud takový most jednoho dne nespadne.

Starosta Mirošova Vlastimil Sýkora vše zakončil poděkováním každému, kdo se na realizaci podílel. Vyjádřil dík stavební firmě, investorovi, správci komunikaci i všem řidičům za pochopení a ukázněnost jízdy během rekonstrukce. Jedna věc ho ale zahřála u srdce nejvíce. „Je to úplně poprvé, kdy jsou všichni občané Mirošova se stavbou spokojeni, nikdo si nepřišel stěžovat, nebo říci něco špatného, to hodnotím velice kladně a jsem za to upřímně moc rád,“ shrnul úspěšné splnění plánu Sýkora.