„Když jsem stál ve frontě na lanovku v Peci pod Sněžkou, najednou jsem uviděl zpoza rohu budovy vyjít prezidenta Václava Klause v doprovodu jeho rodiny a ještě nějakých lidí,“ začal popisovat setkání Moulis.

Neváhal a prezidenta okamžitě oslovil. „Hned jsem na něj zavolal: Ahoj Václave, copak tady děláš? On povídal, že si udělal výšlap na Sněžku a ptal se, co tam dělám já. Já mu odpověděl, že jsem tu na letní dovolené a taky jedu na Sněžku, ale lanovkou. Pak jsme ještě prohodili několik přátelských vět, než musel odejít. Podali jsme si ruce a šli jsme každý za svým cílem,“ sdělil Moulis.

Kolemjdoucí turisty velmi zarazilo, že si tyká s prezidentem a podivovali se tomu. Moulis má k tomu ale jednoduché vysvětlení. „Známe se už hezkou řadu let od doby, kdy jsme v hlavním městě společně hráli v jednom týmu basketbal. Viděli jsme se sice naposledy v roce 2004 na oslavě výročí šedesáti let existence basketbalového oddílu v Praze – Kbelích, ale i tak mě okamžitě poznal. Takže kromě pěkné dovolené mám ještě jeden nečekaný a opravdu milý zážitek navíc,“ uzavřel Moulis.