VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mráz chce dům v kasárnách

Rokycany - Plzeňský podnikatel projevil zájem o objekt na okraji Rokycan. Zatím je určený k demolici.

18.2.2012
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Tereza Černá

Kolem nevyužívaného objektu při silnici
v někdejších rokycanských kasárnách je náhle živo. Vedení města bude znova zvažovat plánované odstranění bývalé velitelské budovy!

„Dům jsme dlouho bezvýsledně nabízeli. Za Rokycany do přestavby nepůjdeme, budova je už v dezolátním stavu,“ uvedl starosta Vladimír Šmolík. Problém je jednak
v tom, že dole v suterénu stojí voda. Hotovou anabázi si s ní už zažili při rekonstrukci nedalekého objektu v lokalitě. „Špatná je ale i střecha a prakticky nefunkční je také elek- třina, vodovod a topení,“ doplnil starosta. Vzhledem
k vysokým stropům poukazoval rovněž na velikou energetickou náročnost. Zakoupení objektu zatím nelákalo ani jiné zájemce. Náhle, v době, kdy už bylo rozhodnuto o demolici a Rokycany na ni žádají příspěvek, je tu ale potenciální zájemce.

„O nabídce města jsem nevěděl a nevšiml jsem si ani vyvěšeného upozornění na budově, třebaže vlastníme hned vedlejší. Jezdil jsem totiž jinou stranou,“ sdělil na konto nevědomosti o situaci Radek Mráz z firmy Anpesi rent. 
„O záměru jsme se dozvěděli,“ dodal, „když po nás odbor rozvoje města chtěl vyjádření
k demolici. K té se stavíme negativně, mohlo by poškodit jak firmu, tak lidi, co v naší ubytovně žijí. Požádali jsme proto o odkoupení budovy za sto tisíc,“ informoval redakci Mráz.

Právě ubytovna je ale důvodem, proč – spolu s faktem, že už bylo ´ pět minut po dvanácté ´ – představitelé města po nové nabídce zatím nesáhli.
„Záležitost už je v chodu, ale žádost stejně znova projednáme v radě a zařadíme ji na březnové jednání zastupitelstva,“ uvedl starosta.
„Sto tisíc nabídnutých městu považujeme jen za vyjednávací cenu, ne definitivní. Co se domu týká, chtěli bychom ho postupem času přebudovat nejspíše v malometrážní byty, nebo ho využít pro seniory či nabídnout na nějaké školské aktivity,“ nastínil představu zájemce o koupi.

Podle zástupců města bude třeba uvážit i problematiku bezpečnosti lokality. „Lidé volají na úřad, že se kvůli obyvatelům ubytoven, což jsou ve velké míře cizinci, kolikrát bojí územím projít do svého bydliště. Vzhledem k výtržnostem a dalším excesům už městská policie v koordinaci
se státní v lokalitě kasáren pravidelně hlídkuje. „O další ubytovnu v místě nestojíme a obáváme se, aby ve finále nepřibyla,“ objasnil Šmolík.

Autor: Božena Šopejstalová

18.2.2012
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Petr Šlehofer

Policie pátrá po Petru Šlehoferovi z Rokycan

Pavel Vrba

Vrba: Máme co napravovat

Gymnazisté se vydali za odborníky z mediační služby

Rokycany – Probační a mediační služba Rokycany připravila na čtvrtek Den mediace.

Hubník: Škoda první půle

Lugano (od zvláštního zpravodaje deníku) – Utkáním proti Luganu naskočil znovu do mužstva po dlouhé pauze zaviněné vleklým zraněním. Svůj návrat si ale kapitán Viktorie Roman Hubník představoval určitě jinak. Jeho tým prohrál v Luganu 2:3 a ani on sám neměl svůj den.

Karolína Kapounová půjde poprvé k volební urně

Příkosice – V červnu bylo Karolíně Kapounové z Příkosic osmnáct let. Letos poprvé půjde k volbám. Osud republiky jí není lhostejný.

Desetičlenná komise velela Mýtu

Mýto - Bezmála dvanáct set oprávněných obyvatel mohlo odevzdat svůj hlas v Mýtě.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení