Frekventovaná komunikace byla zdevastovaná po nedávném uzavření tříkilometrového dálničního úseku. Především kvůli těžké technice a úpravě asfaltového povrchu předcházelo důkladné frézování podloží. Právě kvůli tomu zde motoristé prostáli (a minimálně do první prosincové dekády prostojí) desítky minut. „Částečná uzavírka je plánovaná do konce roku. věřím ale, že kolem 10. prosince by mohlo být hotovo,“ je optimistou místostarosta Rokycan Jan Šašek. Právě vedení města je kritizované za akci, která je ovšem součástí krajské zakázky pod křídly Ředitelství silnic a dálnic České republiky. 

Ekozahrada se musela stěhovat o pár stavení níž
Rakovští zdobili strom a žehnali statku

Aby toho nebylo málo, tečou řidičům nervy od rokycanského kruhového objezdu k dálnici. Rovněž zde auta v ranní a odpolední špičce zůstávají bezmocně stát a jedná o součást zmíněné investice u Ejpovic. "Nešťastný souběh obou staveb je zdůvodněn vybranou firmou s ohledem na přítomností její veškeré stavební techniky a mechanizace po skončení prací na opravovaného úseku dálnice. Tlak na provedení prací do konce letošního roku za ještě vhodných klimatických podmínek byl značný," dodává Šašek. Každopádně kvituje, že se oprava realizuje a na několik desítek let bude komunikace v takové stavu, že se jí rekonstrukce nebudou týkat. A Plzeňský kraj podle místostarosty ušetří, neboť to financuje stát prostřednictvím ŘSD.

Dvojnásobné omezení provozu se odehrává na silnicích u okresního městaDvojnásobné omezení provozu se odehrává na silnicích u okresního městaZdroj: Deník/Václav HavránekDodejme, že na příští rok se uvažuje s opravou části silnice z okresního města na Ejpovice a v tom už mají Rokycany ´prsty´.