O mohutné stavební úpravy se postarali pracovníci plzeňské firmy. „Týkaly se především přízemí, kde byl položen kanalizační řad. Nyní je napojen na větev z náměstí kolem kostela k Urbanovu náměstí. Zároveň došlo k výměně rozvodů topení včetně osazení plynových kotlů,“ sdělila za pracovníky zařízení Eva Slatkovská. Nové jsou i podlahy v některých místnostech, modernizací prošlo sociální zázemí a zapomenout nelze na statické zajištění problematického rohu budovy. Zeď se tam kvůli sklepení v dezolátním stavu trhala směrem do hradeb. Odchodem dělníků ruch zdaleka neskončil. Zaměstnanci muzea se pustili do důkladného čištění prostor i exponátů. Věnovali se rovněž jejich inventarizaci a kompletaci sbírek.

Už v polovině června zde začínají dvě přitažlivé expozice. Mezi Prahou a Káhirou je název výstavy ke 100 letům české egyptologie. Druhá akce Ze svatebních salonů představí dámskou i pánskou módu 20. století s exkurzí do 19. i současného století.

ANKETA DENÍKU: ČEŠI V POHYBU Kvůli mezinárodní situaci letošní prázdniny strávíme převážně v Česku. Deník se rozhodl zjistit, jak chcete letošní dovolenou strávit právě vy a vaši blízcí. Do speciální ankety se zapojily již stovky čtenářů. Zúčastněte se také a pomozte nám zjistit, jak bude léto v Česku vypadat. Stačí do 20. května 2020 vyplnit anonymní formulář, který najdete na adrese www.cesivpohybu.cz (url: https://www.surveymonkey.com/r/Cesivpohybu)