ROKYCANY - Vojenské muzeum na demarkační čáře v jižním cípu Rokycan je zase plné unikátní techniky. Stroje se vrátily z přehlídky Bahna 2022, jsou vypulírované a prohlédnout si je můžete dnes i zítra mezi 9. a 17. hodinou. Včetně dalších aktivit (stálé expozice o Jiřím Potůčkovi nebo pohraničních opevněních v roce 1938, atd.).

TEREŠOV - Zatímco přírodní amfiteátr v Hrádku je dnes zasvěcen country festivalu Muzika, mohou milovníci stříbrného plátna vyrazit do Terešova. V letním kině se o premiéru postará česká komedie Betlémské světlo. Produkce pak pokračují každou červencovou i srpnovou sobotu a celkově půjde o devět tuzemských i zahraničních snímků (mimo jiné Zátopek, Vyšehrad: Fylm nebo pokračování Tajemství staré bambitky).

LITOHLAVY - Vršíčková pouť je nadále pojmem patrioty Rokycanska. Přestože provozovatelů atrakcí i stánkařů znatelně ubývá, je prostor kolem házenkářského hřiště TJ Litohlavy plný. Ti odrostlejší vyrazí dnes večer do lomečku na zábavu se skupinou Katr.

Nedělní odpoledne je pak ve znamení mše svaté v kapli, do níž musí návštěvníci vystoupat po schodech nebo lesní pěšině. Začátek je ve čtrnáct hodin.