Na okraji Rokycan v bývalých kasárnách raketového pluku se nachází největší nestátní vojenské muzeum v České republice – Muzeum na demarkační linii. Na letošní turistickou sezonu připravilo novinky, především nové výstavy se soutěžemi pro děti, vylepšené zázemí pro turisty i nové herní prvky pro děti.

„Na červenec jsme připravili novou výstavu Československý odboj v období I. světové války. Ta návštěvníky seznámí s historickými skutečnostmi činnosti jednotlivých jednotek legií, ale především představí jejich výstroj a výzbroj. Při výstavě je připravena také soutěž pro děti Den legionáře, kde po splnění soutěžních úkolů na děti čeká odměna. Na srpen je nachystána výstava s tématem Spojovací vojsko, která bude obsahovat panely s texty, fotografie i kolekce spojovací techniky,“ uvedl ředitel Muzea na demarkační linii v Rokycanech František Koch, který je zakladatelem muzea.

„Návštěvníci si o prázdninách mohou prohlédnout denně na 190 kusů zcela pojízdné vojenské techniky s daty výroby od roku 1918 až do současnosti. Novinkou z řady zcela funkční techniky je replika německého tanku Phanter, kterou jsme během zimních měsíců roku 2017 postavili přímo v areálu muzea,“ pozvala Radka Vávrová.

Technika z muzea často hraje ve filmech. Naposledy si zahrála ve snímku Na západní frontě klid. Muzeum techniku do filmu nejen půjčuje, ale také její repliky na přání filmařů František Koch se svým týmem umí postavit.

Muzeum má o letních prázdninách otevřeno denně, vždy od 9 do 17 hodin. V září je otevřeno o víkendech ve stejných časech.