V Muzeu dr. B. Horáka je v těchto dnech rušno. Oficiální fúze se Západočeským muzeem v Plzni se už uskutečnila, nyní ale nastává faktické přebírání.

„Vše běží dál, v provozu se nic nezměnilo," uvedl ředitel celého západočeského kolosu František Frýda. „Nikdo nemůže chtít za šest dnů nějaké zázraky; spolupracujeme. Prá- vě jsem v rokycanském muzeu. Jsme ve fázi vzájemného předávání a konzultací," popsal ve zkratce situaci a dodal: „Uplynula příliš krátká doba, roční plán se teprve staví. Ale to nejbližší, co je nachystané, třeba čtvrteční zahájení tradiční výstavy děl Zvíkovecké kytičky, se uskuteční podle programu," ujistil ředitel.

Vzhledem k už řečenému povídání o dalších novinkách, a to i ohledně budování nového rokycanského depozitu či archeologické sekce, slíbil až k novému čtvrtletí.

Pokud jde o zbirožský depozitář, jenž pro potřeby celého Západočeského muzea Plzeň vzniká v bývalých kasárnách pod místním zámkem, ředitel sdělil, že uvnitř už práce probíhají. Zahájili také výběrové řízení na zhotovitele výtahu a fasády.