„Chystáme opět atraktivní pořad. Tradičně s návštěvou Prahy, zámku ve Zbiroze a v krajském městě vezmeme přátele na komentovanou prohlídku historické budovy Velkého divadla,“ nastínil scénář šestidenního pobytu ředitel ZUŠ a zároveň dirigent jejího dechového orchestru Luboš Klasna.

Připraveny jsou ale i dvě hudební prezentace. Obě (ve Zbiroze i Rokycanech) se bezpochyby stanou mimořádným kulturním zážitkem, neboť kromě produkce tři seskupení si na závěr zahrají všechny orchestry společně (více informací v samostatném bloku).

Na podzim letošního roku pojedou dechový orchestr ZUŠ Rokycany i pěvecký sbor Armonia se sbormistry Alenou Vimrovou i Janem Frausem za muzikanty na ostrov Föhr v severním moři. Ve scénáři je prakticky stejný program jako v našem okresním městě.

Dva koncerty českých a německých muzikantů

9. dubna od 17 hodin: ve zbirožském kině zahrají Youngster Big Band Musikschule Föhr, FREE Band ZUŠ Zbiroh a Big Band ZUŠ Rokycany.

11. dubna od 19 hodin: v sále ZUŠ Rokycany se představí Youngster Big Band, pěvecký sbor ZUŠ Armonia a dechový orchestr ZUŠ Rokycany.