Adepti i jejich hodnotitelé zamířili do Sladovny na okraji Mýta. Působivé zahájení obstarali trubači Jitka Maxová a František Svejkovský. Následovalo představení zkušební komise, organizační záležitosti a pak už se devatenáct uchazečů střídalo u stolků, kde jejich znalosti proklepli zkušení myslivci. V sestavě Jiří Korda (péče o zvěř), Václav Hudec (střelectví), Jan Kozlík (historie), František Hrůza (zákony), Jitka Maxová (zoologie), Stanislav Hrubý (lovectví) a Pavel Moulis (kynologie).

Předsedou zkušební komise byl Michal Duda a místopředsedou Rostislav Blecha. Ve finále konstatovali, že nováčci přijeli dokonale připraveni, takže třináct z nich uspělo s vyznamenáním a zbývajících šest prospělo. Tak idylický však průběh roční adaptury nebyl. Zájemců se sešlo více, jenže část z nich závěrečnou prověrku znalostí odložila. Nejúspěšnějšími uchazeči se stali Jan Písař a Jana Zikmundová, kteří byli vyznamenáni ve všech sedmi předmětech. Ti nejlepší se zároveň mohou ihned přihlásit na kurz pro myslivecké hospodáře. Informace sdělí jednatelka okresního spolku Světlana Vlnová (723 658 012).

Dějištěm závěrečných zkoušek byla klubovna MS Stráně.
Na Rokycansku vychovali čtyři nové myslivecké hospodáře

Myslivecké aktivity pokračují i během března. Hned v sobotu 16. 3. je na pořadu dopolední burza v Bušovicích včetně večerní zábavy. Následuje zájezd na výstavu myslivosti, rybářství a včelařství NATURA VIVA do Lysé nad Labem, myslivecky laděný den v Litohlavech (8. června) a o čtrnáct dnů později Odpoledne s přírodou v Siré.