„Začínali jsme tu s instalací více než pěti set paroží už ve středu 12. dubna. Pomáhali uchazeči o první lovecký lístek, jichž je letos pětadvacet," zdůraznila jednatelka OMS Světlana Vlnová.

Třináctý dubnový den byl vyhrazen hodnocení exponátů. Za účasti dvaceti odborníků, kteří každý kus pečlivě prohlédli a udělili body. Medailistů bylo deset a například mezi dančími trofejemi na tom byl nejlépe Krhounek (Lom, Lhotka u Radnic) se zlatou medailí. Ze stejného spolku je i Václav Spurný, jemuž patřil bronz a v žebříčku jelenů získal Tláskal z Vlastce stříbro.

V pátek už se na výstavu přišli podívat zájemci z řad veřejnosti. Věnovali se nejen trofejím, ale zaujaly je také materiály rokycanských ochránců přírody. Strávníci ochutnali i koláčky Ladislava Frídela z Rokycan. Známý pekař, který nosí mysliveckou uniformu téměř třicet let, totiž nezapomněl na malé pohoštění pro přátele.

Součástí výšlapu je Křížová cesta a kaple Navštívení Panny Marie na vrcholu. Foto Jaroslav Kreisinger
Kalvárie v Radnicích láká k návštěvě, projděte se po Křížové cestě ke kapli

Součástí sobotního vyvrcholení byl nevolební okresní sněm. Delegáti mělo připraveno několik diskusních příspěvků, týkajících se brigád, naháněk nebo péče o zvěř. Činnost je to rozmanitá a už v sobotu 22. dubna se myslivci budou podílet na jarním svodu psů v Rokycanech.