PŘÍVĚTICE - Smlouvou o uložení biologicky rozložitelného odpadu se ve středu 24. ledna zabývají zastupitelé Přívětic. Jednají od 18 hodin v sídle úřadu a posoudí i činnost editora v digitální technické mapě kraje.

ROKYCANY - Obřadní síň rokycanského úřadu je ve čtvrtek 25. ledna od 19 hodin dějištěm dalšího koncertu 16. ročníku cyklu Kruhu přátel hudby. tentokrát s názvem Kdo v zlaté struny zahrát zná a představí se Christina Kluge (soprán), Jan Mrázek (tenor) i Jiří Hošek (klavír, varhany). Předprodej vstupenek je zajištěn v informačním centru (nádvoří radnice).

Závěr týdne je ve znamení společenských událostíZávěr týdne je ve znamení společenských událostíZdroj: Deník/Václav Havránek

BUŠOVICE - Pytlácká noc aneb reprezentační ples okresního mysliveckého spolku láká v pátek 26. ledna od 20 hodin do Bušovic. V programu nechybí ukázky činnosti sokolníků, kynologů, mysliveckých tradic včetně trubačů, skvělé občerstvení i bohatá tombola. Už dnes je jisté, že každý lístek vyhrává. Zbývá pár vstupenek, informace o nich zjistíte na 603 239 922.

Pozvánka na Pytláckou noc v BušovicíchPozvánka na Pytláckou noc v Bušovicích.Zdroj: Jiří Knoflíček

KŘÍŠE - Myslivecký ples pořádají v sobotu 27. ledna také členové spolku Rádná. Zvou domácí i přespolní návštěvníky do kulturního domu v Kříších, kde od dvaceti hodin zahraje Šlapeton. Po druhé hodině ranní je zajištěn odvoz autobusy (Břasy, Všenice, Střapole). Předprodej vstupenek zajišťuje Martin Krš (602 851 755).

SVOJKOVICE - Rokycanská plesová sezona se neobejde bez Staročeského bálu, a to v sobotu 27. ledna od 20 hodin. Taneční soubor Rokytka z DDM připravuje po úspěšném vánočním pořadu Koleda, Koleda další oblíbenou akci. Staročeský bál je v pořadí už šestadvacátý. Poprvé ovšem mimo Rokycany, neboť situace s kulturními sály ve městě je tragická. Nejbližší a nejvhodnější prostor se aktuálně nachází ve svojkovickém motorestu. Předtančení v krojích v podání souboru Rokytka doplňuje půlhodinka folklórních tanců a songů, kde si přítomní zatančí a zazpívají mezi souboráky známé místní písničky. O hudbu k taneční zábavě se postará skupina Empatia. Ke Staročeskému bálu patří vždy velmi bohatá tombola a pověstná půlnoční překvapení. Vstupenky jsou k mání za 200 korun. Buď online na stránkách www.rokyti.cz, či přímo u vstupu na místě.